LONG RUNNER Dubai’ye hazır…

18 Aralık 2021 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 koşuyu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi, Mozaik Org.San.Tic.AŞ’nin yetiştiricisi ve Haci Demir’in antrenörü olduğu Long Runner (5y da Gio Ponti – Borrowing Base, Personal Flag), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Ulan Bator (Luxor) elde ederken, mücadeleden Vincitore (Victory Gallop) üçüncü, Oğlum Doruk (Bosporus) dördüncü, Trevi Fountain (Offlee Wild) ise beşinci olarak ayrıldı.

Long Runner (Halis Karataş)Kazancı 10 Milyon lirayı geçti…

Yarış hayatının 27’inci startında 17’inci birinciliğini elde eden Long Runner, kazandığı A2 koşu ile kariyerinin 16’ıncı Grup koşu galibiyetine imza atarken aynı zamanda kazancını da 10 Milyon liranın üzerine çıkarttı. Çim pistte 17’de 11 ve kum pistte 4’te 4 yapan klas safkan sentetik pistteki 4’üncü startında 2’inci birinciliğini elde etti.

Süratli bir tempo ile başlayan mücadelede Long Runner ilk metrelerde tempoya uymadı ve ilk viraja Megaloman’ın önünde yedinci sırada girip karşı düzlüğe de aynı pozisyonda çıktı.

800 startına kadar koşuyu en geride takip eden safkan, 600 direği geçildikten sonra dış kulvardan yürüdü ve son düzlüğe çıkılır çıkılmaz beşinci sıraya yerleşti. 400 direği geçilirken koşunun liderliğini Ulan Bator aldı, hemen dışına da Long Runner çıktı.

Bu iki at son 300’den itibaren diğer rakiplerinden sıyırılıp aralarında birincilik mücadelesi yapmaya başladılar. Rakibine 200 geçilirken hakim olmayı başaran Long Runner aynada farkı 1.5 boya çıkartarak 2’02”80’lik derecesi ile birinciliğe uzandı.

News Reporter

3 thoughts on “LONG RUNNER Dubai’ye hazır…

  1. Allah nazarlardan korusun, eski şampiyonları hatırlatan yegane safkan benim için, bir diğeri de Call to Victory idi…

  2. Yarış bitttikten hemen sonra “baba Luxor anne kaneko Türkiye’nin özel aygır statüsündeki iki aygır kisraklarınızı ulan batura çekin” diyen bir reklam izlemek gerçekten çok ilginç

  3. Dinyeper den sonra G1 Dubai World Cup ta kosacak ikinci safkan umarim Long Runner olur. Yolun acik olsun sampiyon. Kalbimiz seninle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.