Long Runner nereye koşuyor?

13 Eylül 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 Avrasya Koşusunu, Nimet Arif Kurtel’in sahibi, Mozaik Org.San.Tic.AŞ’nin yetiştiricisi ve Savaş Demir’in antrenörü olduğu Long Runner (4y da Gio Ponti – Borrowing Base, Personal Flag), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Yamanlarbeyi’nin rapor alarak koşudan çıkmasıyla 6 safkanın start aldığı mücadeleye 5 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Long Runner, ilk metrelerde öne çıkan Finesse’nin arkasında ikinci sıraya yerleştiyse de, karşı düzlüğün başlarında tempoyu beğenmediği için dış kulvardan atak yaparak koşunun liderliğini alan Scoutleo’nun hamlesinden sonra üçüncü sıraya geriledi. 600 startına kadar bu pozisyonunu koruyarak gelen Long Runner son viraj dönüldükten sonra orta kulvardan içindeki Finesse ile birlikte hücuma kalktı. 400 direği geçilirken kolay bir tempoda ön grubu yakaladı. 300’de artık koşunun hakimiydi. Bu metreden sonra rakiplerini çaresiz bırakan safkan finişte 2 boy farkla ve 2’04”53’lük derecesi birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Finesse (Luxor) elde ederken, mücadeleden Mister Görkem (Powerscourt) üçüncü, Zafer Ateşi (Win River Win) dördüncü, Lupo Uno (Holy Roman Emperor) ise beşinci olarak ayrıldı.

Long Runner (Gökhan Kocakaya)

Kocakaya ile 7’de 7 yaptı…

Bir yıldır start aldığı tüm yarışları kazanarak efsane bir safkan olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Long Runner, Avrasya Koşusunda müthiş bir performansa daha imza atarken tartışmasız sezonun en iyi atı olduğunu bir kere daha ispatladı. Gökhan Kocakaya ile start aldığı 7’inci yarışından 7’inci birincilikle ayrılmayı başaran safkan, kariyerinin 16’ıncı startında 11’inci birinciliğine imza atarken kazancını da 4.857840 TL’ye yükseltti.

News Reporter

8 thoughts on “Long Runner nereye koşuyor?

  1. farklı bir at değil long runner… çok başka bir şey… ülke sınırları içinde 1800 üstünde geçilebilecek olduğunu sanmıyorum… artık yuvadan uçup gitme zamanı geldi ama her pistte her yerde gr1 koşuları olduğu sürece kışın da ülkede koşar yurt dışı hayalleri kapanır… prestij yerine para daha tatlı gelir…

    1. Son yillarda ulkemizde atmi yetisti bskmayin voló to Victoriy log runner falan kurtellerin altarina.kurtsuz koyde cobanlik yaptiklarina.nerede win riwer win.taliphan.sabirli.boltpaylit.v.s ler

  2. Sezon içinde G1 Tjk ve Cumhurbaşkanlığı koşuları hedefleri arasında. Bunları da kazandığı takdirde – ki kazanacak gibi görünüyor- efsane safkan Devir’in 9 G1 galibiyetini tarihe gömecek.

  3. Long Runner nereye koşuyor ? Güzel bir soru. Bence yurt dışına ülkemizi temsil etmeye koşuyor.
    Eğer bunu yapmıyorsa yurt içindeki G1 yarışlarına yani ekürinin cebine koşuyor diye düşünüyorum.

  4. Ekürinin cebine koşmak zorunda, adamların sadece prim ödemeleri aylık 300bin üzerinde olmalı.. 200 atı sahada tutmak kolay mı..?

  5. Long Runner nerde ve nezaman koşacağını çok iyi biliyor bence zamanı geldiğinde ülkemiz adına da en iyi şekilde koşacaktır .Böyle Nadide safkanlar Herxaman denk gelmez seyir zevkini kaçırmayalım derim ben ….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir