LORD OF YILDIZER rakiplerinden rövanşı aldı…

28 Ocak 2022 Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus G2 Alsancak Koşusunu, Salih Yıldızer’in sahibi, Kemal Serdar Özçolak’ın yetiştiricisi ve Kazım Şengel’in antrenörü olduğu Lord Of Yıldızer (3y ae Red Giant – My Konos, Yonaguska), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Vaiz (Mendip) elde ederken, mücadeleden Wardenclyffe (Victory Gallop) üçüncü, King Farrier (Hakeem) dördüncü, Perotti (Lion Heart) ise beşinci olarak ayrıldı.

İlk Grup galibiyeti…

Yarış hayatının 9’uncu startında 6’ıncı birinciliğini elde eden Lord Of Yıldızer, Alsancak Koşusu ile kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza atarken, hem İzmir’deki üçüncü yarışında ikinci birinciliğini elde etti, hem de Piri Reis Koşusunda geçildiği iki rakibinden rövanşı almış oldu.

Startla birlikte Wardenclyffe’in öne çıktığı mücadelede 200 metre içerisinde rakibinden liderliği alan Lord Of Yıldızer, son düzlüğe de grubun önünde lider çıktı. Düzlükte orta kulvardan Wardenclyffe, dış kulvardan Vaiz’in ataklarına maruz kalan safkan, son haftaların formda jokeyi Halis Karataş ile aldığı avansı koruyup iki rakibine de geçit vermeyerek 1.5 boy farkla ve 1’28”67’lik derecesi ile birinciliğe uzandı.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.