LÖSEV Koşusu’nu SAKALAYDIN kazandı….

LÖSEV’in (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) girişimleriyle gerçekleştirilen Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle 2011’den beri düzenlenen LÖSEV Koşusu, 4 Kasım 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşuldu. 3 Yaşlı 9 Arap tayının start aldığı KV-7/DHÖW mücadeleyi, Erdoğan Şenocaklı’nın sahibi ve yetiştiricisi, Tarkan Şit’in ise antrenörü olduğu Sakalaydın (3y ke Turbo – Elmasbike, Devirhan), jokeyi Gökhan Kocakaya ile 1400 metre çim pistte 1’32”36’lık bir derece gerçekleştirerek kazandı.

10’uncu startında kariyerinin 3’üncü birinciliğine imza atan Sakalaydın’ın ardında ikinciliği rakibinden daha ağır bir sıklet taşıyan sezonun başarılı taylarından Benhalil (Uçanbey) elde ederken, mücadeleden Sıkıntı Yok (Uçanbey) üçüncü, Ustaoğlu (Özgünhan) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Sakalaydın (Gökhan Kocakaya) içte, Ben Halil (Halis Karataş) dışta

Yarışın ardından düzenlenen törende kazanan safkanın sahibi adına TJK Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner’e ödülünü LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön verdi. Şeref Tribünü’nde gerçekleştirilen törene TJK Genel Sekreteri Sadettin Atığ, Genel Sayman Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk ve davetliler de katıldı. Bu koşu vesilesiyle lösemi tedavisi tamamlanan çocuklar da Şeref Salonunda misafir edildiler.

Lösev Koşusu Kupa Töreni 2018

LÖSEV

8 Kasım 1998’de 30 lösemili çocukla birlikte yola çıkan LÖSEV, bugün 30.000’e yakın hastası, sadece lösemili çocuklar için tamamen ücretsiz hizmet veren hastanesi, ücretsiz özel okul hizmeti veren LÖSEV Koleji, Lösemili Çocuklar Köyü ve anne atölyeleri ile birlikte onkolojide bir dünya lideri olmuştur. Birleşmiş Milletler’in danışman sivil toplum kuruluşudur.

Bir Tuğla da Siz Koyun sloganıyla, duyarlı Türk halkının destekleri ile ülkemizin en donanımlı Çocuk & Erişkin Onkoloji ağırlıklı hastanesi ile de hizmet veren LÖSEV, 2015 yılında İtibar Atölyesi’nin 1 milyon 200 bin kişi arasında yaptığı araştırma sonucu Türkiye’nin en itibarlı 10 markası içinde yer alan tek Sivil Toplum Kuruluşu olma onurunu yaşamaktadır.

LÖSEV’in girişimleriyle Lösemili Çocuklar Haftası olarak ilan edilen 2 – 8 Kasım haftasında farkındalığı arttırmak amacıyla her yıl LÖSEV Kupası Koşusu düzenlenmektedir.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir