M. Necdet Narin Koşusunu GOLD POWER kazandı….

16 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 M. Necdet Narin koşusunu, Nihat Has’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü ise Fahrettin Gezici’nin yaptığı Gold Power (4y aa Win River Win – Şahmeral, Sun Music) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Kayı Beyi (Dr Fong) elde ederken, Steel Man (Luxor) üçüncü, Aslan Luigi (Scarface) dördüncü, Bikati (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk galibiyet…  

Bu yıl start aldığı koşularda tatminkar sonuçlar elde etmesine rağmen henüz birincilikle tanışamayan Gold Power, ilk kez buluştuğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu önde giden rakibini arkasında takip edip düzlükten sonra dıştan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonlarda içinden gelen rakibinin ataklarına karşılık vererek kazanırken uzun süren birincilik hasretine de son vermiş oldu.   

Bikati’nin 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dıştan atak yapan Steel Man liderliği alırken ikinciliğe Gold Power girdi. Daha sonra Kayı Beyi ve Aslan Luigi sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Steel Man liderliğini korurken yine ikincilikte Gold Power arkalarında Kayı Beyi ve Aslan Luigi şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Steel Man halen lider, Gold Power takipte, daha sonra Aslan Luigi ve Kayı Beyi sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Steel Man ikincilikteki Gold Power önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Steel Man liderliğini korumaya çalışırken dışından atak yapan Gold Power ondan liderliği aldı. 200’e doğru Gold Power liderliğini korurken içerden Kayı Beyi atağa kalktı. Sonlarda fark biraz azalsa da Gold Power 1 boy farkla ve 2’06”62 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Gold Power (Özcan Yıldırım)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir