MAGNUM OPUS’dan sentetik pistte bir birincilik daha!

18 Nisan 2021 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-7 Şükrü Dinçel Koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi ve yetiştiricisi, Alper Tepebaşı’nın antrenörü olduğu Magnum Opus (4y da Kaneko – Zameemah, Shamardal) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Tribute To Joss (Win River Win) elde ederken, mücadeleden Arts Man (Tizway) üçüncü, Katma Değer (Win River Win) dördüncü, Victory Is Ours (Victory Gallop) ise beşinci olarak ayrıldı.

Magnum Opus (Ahmet Çelik) (dışta), Arts Man (Halis Karataş) (ortada), Tribute To Joss (Gökhan Kocakaya) (içte)

Sentetik pistte 8’inci birincilik…

Çim ve kum pistteki denemelerinden başarılı bir sonuç alamayan ve yarış hayatı boyunca kazandığı 8 yarışın tamamı sentetik pistte olan Magnum Opus, kendisi için verimli geçmeyen Mart ayındaki etkisiz iki yarışın ardından Ocak ayında bıraktığı birinciliklerine bir yenisini daha ekledi.

6 safkanın katıldığı mücadelede ilk metrelerde önde tempo veren rakiplerinin hemen arkasında çok güzel bir yer tutan jokeyi ile birlikte son viraja kadar üçüncü sırada gelen safkan, düzlükteki etkili sprinti ile sonlarda hakim olduğu gruba bir boyun fark yaparak 2’05”13’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir