MALONES’dan Kısa Vade galibiyet…

Çukurovalı ünlü atçı ve yetiştiricilerden merhum Ali Karabucak anısına 18 Ocak 2020 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngiliz atlarına mahsus KV-7/D koşuyu, Vehbi Hakan Keleş’in sahibi ve yetiştiricisi, Sabit Eren’in ise antrenörü olduğu Malones (4y dk Kaneko – Princess Zahra, Oratoria), jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

5 Safkanın katılımı ile 1500 metre kum pistte koşulan 71.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son viraj dönülürken dış kulvardan sprinte kalkan Malones, sonlarda yakaladığı rakibine aynada yarım boy fark yaparak 1’33”01’lik bir derece gerçekleştirerek birinciliğe uzandı. Önde güzel bir tempo kurduğu yarışta sonlarda rakibine yakalanan Jamala (Cuvee), mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 1.5 boy gerisinde Lady Tulpar (Lion Heart) üçüncü, onun da yarım boy arkasında Hafo (Win River Win) dördüncü oldu.

22’inci startında 9’uncu kez finiş çizgisini önde geçen Malones, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, Adana kum pistindeki 8’inci birinciliğini elde ederken, kazancını da 554.010 TL’ye yükseltti.

Malones (Hışman Çizik)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir