MARATONCU’dan Beyaz Bayrak-Ayna…

17 Kasım 2022 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1200 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Fethiye koşusunu, Kadriye Vatansever’in sahibi olduğu, Fikret Vatansever tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ahmet Akbulut’un yaptığı Maratoncu (4y da Lion Heart – Seventh Heaven, Bin Ajwaad) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Ökehan (Yonaguska) elde ederken, Akıncı (Dr Fong) üçüncü, Obrada (Lion Heart) dördüncü, Gülnişan (El Corredor) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşma ile gelen Sınıf galibiyet…

Yaz sezonuna Bursa’da Kv-8 galibiyeti ile başlayan Maratoncu daha sonra İzmir’de kazandığı Kv-8 koşu ile sezona çok iyi başladığını göstermiş, sonraki startlarında oldukça başarılı performans sergileyen safkan G1 Ankara Kalesi koşusunda ise bekleneni verememişti. Bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği rakiplerini yanına sokmadan bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak kazanan safkan böylelikle yeni sezona iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Lozan’ın starttan çıkmadığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Maratoncu liderliği aldı. İkinciliğe Obrada girerken daha sonra Gülnişan ve Ökehan sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Maratoncu liderliğini korurken ikincilikte Obrada daha sonra Ökehan ve Gülnişan şeklinde 600 startı geçildi. Maratoncu lider Obrada yine takipte arkalarında Ökehan olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Maratoncu liderliğini korurken ikinciliğe Ökehan girdi. 200’den sonra Ökehan öndeki Maratoncu ile olan farkı azaltmaya çalışşa da 1,5 boy farkla ve 1’12″87 bitiriş derecesi ile kazanan Maratoncu oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir