MAXIMUS BOY’dan kolay galibiyet…

18 Temmuz 2022 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı koşusunu, Adnan Türkoğlu’nun sahibi olduğu, Hülya Yıldız tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yasin Demirkıran’ın yaptığı Maximus Boy (3y de Maximus Dream – No Comment, Thunder Bolt I) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Steps Of Iron (Toruk Macto) elde ederken, Who Keeps You (Torok) üçüncü, Cafer Bey (Amerikalı) dördüncü, Madam Ludmila (Scarface) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

Rakiplerine hiç şans tanımadı…

Kv-8 Tevfik Çelikoğlu koşusundaki dereceli ve kolay galibiyeti sonrası Gazi koşusunun şanslı safkanları arasında gösterilen Maximus Boy, Derbide beklenen performansını sergileyemese de bugün daha mütevazı rakipler yanında kendisini iyi tanıyan jokeyi Ahmet Çelik idaresinde önde istediği tempoyu kurarak rakiplerine hiç şans tanımadı ve bu önemli koşuyu kolay ve bu mesafenin en iyi derecelerinden birini yaparak kazanmayı başardı.

Augustin’in 2,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Maximus Boy liderliği aldı. İkincilikte içerde Final Drive dışında Steps Of Iron daha sonra Madam Ludmila şeklinde 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Maximus Boy liderliğini korurken ikincilikte Step Of Iron daha sonra Final Drive, Madam Ludmila ve Cafer Bey şeklinde 1200 ve 1000 startları geçildi. 800’de Maximus Boy yine lider, ikincilikte Steps Of Iron daha sonra Final Drive ve Madam Ludmila sırası ile 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Maximus Boy liderliğini korurken dışından Steps Of Iron’ım gerilerden Who Keeps You’nun atakları görüldü. 200’den sonra temposunu daha da arttıran Maximus Boy 5 boy farkla ve 2’01″76 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Maximus Boy (Ahmet Çelik)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir