Mehmet Ali Kiper Koşusunu EYMENEGE kazandı

22 Ağustos 2019 Perşembe günü Ankara 75.Yıl Hipodromu’nda koşulan Arap atçılığının unutulmaz isimlerinden merhum Mehmet Ali Kiper anısına düzenlenen 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G3/DHT koşuyu, Sefa Çıkmaz’ın sahibi ve yetiştiricisi, Serdar Aydoğdi’nin ise antrenörü olduğu Eymenege (3y ae Turbo – Sonçıkmaz, Çıkmaz), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

10 Safkanın katılımı ile 1400 metre kum pistte koşulan 152.000 TL birincilik ikramiyeli mücadeleyi, son haftalarda çok iyi bir form yakalayan usta jokeyi ile düzlükte ciddi bir ara kapatarak 1’39”27’lik bir derece ile kazanan Eymenege’nin 1 boy arkasında ikinciliği Karaateş (Kırımhan) elde ederken, bu safkanın burun farkla gerisinde Mega Star (Turbo) üçüncü, onunda 4 boy arkasında Kayakurt (Dağdelen) ise dördüncü oldu.

6’ıncı startında 2’inci kez finiş çizgisini önde geçen Eymenege, kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, aynı zamanda çim pistte kazandığı maiden yarış sonraki ikinci birinciliğini elde ederken, kazancını da 263.230 TL’ye yükseltti.

Eymenege (Halis Karataş)
News Reporter

2 thoughts on “Mehmet Ali Kiper Koşusunu EYMENEGE kazandı

  1. Halis Karataş eski Halis Karataş değil diyenler neredeler? Daha önce çok kez söyledim keşke bir değil bin ömür yarış pistlerinde onu görebilsek! Çok yarış seyrediyor ama ganyan bir kez bile oynamıyorum en dışarıda ki bir yarışsever olarak şunu söyleyebilirim Akın Sözen harici sanki kimse Halis Karataş’ın kazanmasını istemiyor. Onun önü kapanıyor daha doğrusu kapatılıyor.Bildiğim en güzel duadır ve bedduadır Allah kalbinize göre versin. Hakça koşan koşturan jokeyleri tenzih ederim ama diğerleri kırmızı başlıklı kızın hikayesindeki kurttan daha art niyetli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir