MEHMET KAYA’nın derslik binişiyle ŞAHİNTER

Plevne Müdafaası adına 9 Mart 2019 Cumartesi günü 20.’si düzenlenen A2/DHÖ koşuyu, Elif Kaya’nın sahibi, Anadolu Tarım İşletmeleri’nin yetiştiricisi ve Velat Karakuş’un antrenörü olduğu Şahşnter (7y ka Tamerinoğlu – Elasay, Özgün) jokeyi Mehmet Kaya ile 1500 metre sentetik pistte 1’39”82’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı. Sentetik pistte G1 galibi bir isim olan Denizim (Altaha) geciken ataları ile koşuda ikinciliği elde ederken, mücadeleden Bay Emir (Kaizbert) üçüncü, yarışın temposunu tayin eden Umutlu (Saruhanağa) ise dördüncü oldu.

Şahinter (Mehmet Kaya)

4 ve yukarı yaşlı safkan Arap atlarına mahsus 180.000 TL birincilik ikramiyeli mücadelede, jokeyinin ustalığı ile ilk 800’ü yavaş tempoda geçilen yarışta çok iyi bir yer tutan ve düzlüğün ortasında rakiplerine hakim olup parlak bir performansa imza atan Şahinter, bu galibiyeti ile kariyerinin 16’ıncı birinciliğine imza atarken, kazancını da 1.315.400 TL’ye yükseltti.

Koşunun ardından Şeref Tribünü’nde düzenlenen kupa töreninde, TJK Başkanı Serdal Adalı kazanan atın sahibi adına Erkan Gökçe’ye kupasını verdi. Törene TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Tuğban İzzet Aksoy, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Dr. Ender Aydıner ve TYAYSD Başkanı Talip Öztürk ile davetliler de katıldı.

Plevne Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

1 thought on “MEHMET KAYA’nın derslik binişiyle ŞAHİNTER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir