Nurettin Güven’den 56 liraya İzmir Altılısı…

1.KOŞU: Başarılı elde edemediği koşuların ardından 3. olarak toparlanma sinyalleri veren Orki, itinalı ahır bakımıyla yine iyi koşmasını beklediğim isimdir. Gününde olduğunda beklentilerin üzerine çıkan Rodriguez, kendisiyle 5 kez start alıp 4’ünü tabela içinde tamamladığı binicisiyle en az favori kadar şanslı olur. Bir koşu önce 2. olurken sergilediği performansını tekrarlayabilirse şansını arttıracak Bölükbey ve istekli binicisiyle kendini göstermesini beklediğim Ovakaya daha sonra değerlendirebileceğimiz isimlerdir.


2.KOŞU: Bugüne kadar start aldığı koşularında birbirinden iyi performanslar sergileyerek klas bir safkan olduğunu ispatlayan Dev Adam, muhafaza ettiği iyi formuyla kazanmasını beklediğim isimdir. Eğer bekleri karşılayamazsa, formunu hızla yukarılara çektiğini son haftalardaki performanslarıyla gösteren Junior Mafia devreye girecektir.


3.KOŞU: Uzun zamandan beridir kazanma başarısı gösteremeyen Ateşadası, son koşularında ortaya koyduğu performanslarla bunu başarabilecek kapasitede gözüktü. Bugünkü binicisi idaresinde ilk startını alacak olan Yarımada, iyi idman durumuyla favorinin en ciddi rakibi olacaktır. Geç başladığı yarış hayatında birbirinden iyi sonuçlar elde etmeyi başaran Alganhan ise kuponların olmazsa olmaz diğer ismidir.


4.KOŞU: Tabela başarısı gösteremediği son koşusunu görmezden geleceğim Abher, bu kez oldukça uygun bir grupta start alacak olup kuponlara öncelikle yazılmalı. Kocaeli’nde bugünkü mesafede iştirak ettiği son koşusunu kazanmayı başaran Zormüzeyyen, uygun kilosu ve iyi formuyla yine iddialı olacak Rüzgarberk, son koşularında aldığı iyi sonuçlarla büyük beğeni alan Tekiner, form durumu buradaki birçok rakibinden daha iyi olan Pişkin Kız ve kısa mesafeleri iyi koşabilen Keleşhan sırasıyla favorinin hata yapmasını bekleyecek isimlerdir.


5.KOŞU: Yarış hayatına bu pist ve mesafede start aldığı ve başarılı bir 2.lik elde ettiği Şartlı-1 koşu ile merhaba diyen Dicaprio, son startında ise bir 3.lük daha elde ederek kazanabilecek seviyeye ulaştığını göstermiş oldu. Son çim pist yarışının ardından idman pistinde çok daha iyi gözüken Boukephalos ve ilk 2 başarılı koşusunun ardından bu kez kazanabilecek performansı sergileyebileceğini düşündüğüm eküri destekli King Of İstanbul favorinin önemli rakipleri olacaklar. Her geçen gün formunu arttıran Rüzgar Çocuk ve ilk kez çıkacağı kum pistte başarılı olmasını beklediğim Oğlum Misha sürpriz için değerlendirmemiz gereken diğer taylardır.


6.KOŞU: Bir koşu önce 2.lik elde ederken tırnağının ucuna geldiğini kanıtlayan Bulle Head, son koşusunu kazanarak iyi formunu karşılığını almış oldu. Muhafaza ettiği formuyla start alacak olan safkan eğer aprantisiyle iyi anlaşabilirse kazanmaya devam edebilir. Son 3 kum pist koşusunu tabelanın iyi yerlerinde tamamlayan King Winner ve sert rakipler arasında başarısız olduğu son koşusunu gücüne ölçü almadığım Our Pride en az favori kadar şanslı olabileceklerini düşündüğüm isimlerdir.


7.KOŞU: Bugüne kadar hep, burada start alacağı piste göre ters pistlerde start alan Onarbey, sert rakipler arasında mücadele ettiği koşularında iyi performanslar ortaya koyarak kalitesini ispatladı. Bugün dişine göre rakipleri yakalayan tayın kazanacağına inanıyorum ve kuponlara tek olarak yazılmasını tavsiye ediyorum.


8.KOŞU: Ankara’da sert rakipler arasında start aldığı A2 koşunun dışında start aldığı tüm koşularında iyi neticeler elde edip kendini göstermeyi başaran Gravgorov, her geçen gün yükselttiği formu ve iyi idman durumuyla favori olmayı hak ediyor. Bu pistte arka arkaya start aldığı koşularında kazanamasa da adından söz ettirmeyi başaran Adahan, favorinin en sert rakibi olmak için mücadele edecektir. İlk koşusunda çim pistte ikincilik elde eden Kapoğlu, orijin itibariyle kum pistte de başarılı olmasını beklediğim isimdir. Kuponlara 3. şanslı isim olarak yazabiliriz.


9.KOŞU: Bu koşusuna ağır kilo ile katılacak olan Jak Vjetar, idmanlarında sergilediği derecelerle iyi koşabileceğini düşündüğüm ilk isim. İstikrarlı yarışlar yaparak iyi bir form yakaladığını gözler önüne seren Giallo Ragazza ve son 2 koşusunda tabela başarısı gösteremese de bu tarz gruplarda her zaman söz sahibi olabilecek kapasitede gördüğüm Denizyıldızı, favorinin biraz eksik koşması durumunda devreye girmeleri beklediğim safkanlardır. Mesafe uzun gelmezse üst sıraları zorlayabileceğini düşündüğüm Serpinti ve son haftalarda formunda gözle görülür ilerlemeler kaydeden Citron şansları yüksek diğer isimlerdir. Bugün kullanacağı DİL BAĞI takısı kendisine yararsa muhakkak iyi koşabilecek kapasitedeki Banes, koşudaki ilk sürpriz adayım olacaktır. Çim pist yarışlarının ardından bu kez kum pistte şansını deneyecek olan Mystic Green ve gününde olduğunda kendini gösterebilen Bana, geniş kuponlarda daha sonra düşünülmeliler.


1.ALTILI GANYAN

1A) 6-2-1-4

2A) 1 // 3

3A) 4-3-2

4A) 7-5-9-3-4-2

5A) 2-1-5 // 10-8

6A) 2-7-3 


2.ALTILI GANYAN

1A) 7-5-9-3-4-2

2A) 2-1-5 // 10-8

3A) 2-7-3

4A) 1

5A) 4-1-5

6A) 2-7-5-10-4 // 12-3-1

2.6’LI GANYAN (2/2/7/1/4/10): 595 TL vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir