Mevlana Koşusunda sürpriz sonuç…

19 Mart 2022 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Mevlana Koşusunu, Melis Kurtel Emin’in sahibi, Moz.Org.San.Tic.Aş’nin yetiştiricisi ve Batuhan Ay’ın antrenörü olduğu Captain Fantastic (3y de Mishawish – Rahaf, Street Cry), jokeyi Nevzat Avci ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Augustin (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Grand Mission (Jimmy Creed) üçüncü, Cafer Bey (Amerikalı) dördüncü, Polpoo (Torok) ise beşinci olarak ayrıldı.

Sentetik pistte henüz geçilmedi…

Yarış hayatının 7’inci startında 4’üncü birinciliğini elde eden Captain Fantastic, 4 ay aradan sonra elde ettiği Mevlana Koşusu galibiyeti ile kariyerinin ilk Grup zaferine imza atarken, aynı zamanda sentetik pistte 2’te 2 yaparak bu pistteki geçilmezliğini de korumayı başardı.

Startla birlikte öne çıkan Captain Fantastic yarış boyunca tempoyu tayin etti ve liderliği hiçbir rakibine vermedi. Son virajı önde dönen ve özellikle 200’den sonra rakiplerinin etkili ataklarına maruz kalan safkan, bu ataklara aynı şekilde karşılık vererek yarım boy farkla ve 1’32”13’lük derecesi ile birinciliğe uzandı.

Captain Fantastic (Nevzat Avci)News Reporter

2 thoughts on “Mevlana Koşusunda sürpriz sonuç…

  1. Antrenör aynı ahır aynı ama ekuri değil 5 le favori göster 3 le yarışı vur ne güzel iş . kaldırın komple bu ekuri olayını bari yarissever ona göre oynasın . Sezonun klasik hedef yarışlarından biri değil ekuri koşturmamanin manası nedir arkadaş zaten birim fiyatı yeterince yüksek yarissevere fazladan at yazdirmanin anlamı nedir.

  2. Neden sürpriz sonuç. Çünkü hicman ata binmesini unutmuş. Daha önceden yazdım. Bu oğlum serkani yanlış koşuyordu getiremedi. Antalya hipodrumu ilk günlerinde iyi bir favoriyi aşırı tempo vererek ikiliden düşürdü. Hicman bittiğini o gün yazdım. Sonrasında Urfa denedi. Layık olduğu hipodruma dönmüştü. Açık koşuda yanında çaylak dediğimiz nevzata yarış kaptırdı. Yarışın büyük favorisi çıkmış. Yarın üzüm gibi sana kalmış. Sen üzümü değil çöpünü aldın. O ata öyle mi binilir. Önceki yarışlarını hiç seyretmemişsin. O atı sprinte kaldıramadı. Hicman çizik bundan sonra yarış kazanması çok zor. Asla tek yazmam. İstanbul’da bu sezon yarış binsen de istediğini alamayacaksin. Senin yerin Urfa dön en iyisi. İstanbul havası seni bozmuş. Nerde geçen seneki hicman nerde bu seneki hiçman çok kötü formu düşmüş geliri olmayan atlarla bin dur artık. Zirvede olmak değil. Zirvede kalmak önemli. Tam bir loser oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.