Meydan MYSTIC GUIDE’a kaldı…

Bu yıl 25’inci kez koşulan ve dünyanın en yüksek ikramiyeli yarışlarından biri olan G1 Dubai World Cup’ı, Godolphin Ekürisi’nin sahibi olduğu ve Michael Stidham’ın antrene ettiği Mystic Guide (Ghostzapper – Music Note, A.P. Indy) jokeyi Luis Saez ile kazandı.

2000 metre kum pistte gerçekleştirilen 12 Milyon Dolar toplam ikramiyeli koşuda 3 ve yukarı yaşlı 12 safkan start aldı. Kazanan Mystic Guide’ın gerisinde koşunun ikincisi  Chuwa Wizard (King Kamehameha) olurken, mücadeleden Magny Cours (Medaglia d’Oro) üçüncü, Hypothetical (Lope De Vega) ise dördüncü olarak ayrıldılar.

4 yaşındaki Mytisc Guide bu galibiyeti ile birlikte kariyerinin 8’inci startında 4’üncü birinciliğine imza atarken aynı zamanda ilk G1 zaferine ulaştı.

Öte yandan günün merakla beklenen bir diğer yarışı olan G1 Dubai Turf’te Lord North (Dubawi – Najoum, Giant’s Causeway) jokeyi Frankie Dettori ile finiş çizgisini önde geçen safkan oldu. John Gosden’in antrene ettiği safkan, 1800 metre çim pistteki koşuyu 1.46.46’lık bitiriş derecesiyle kazandı.

Günün bir diğer çim pistteki önemli mücadelelerinden olan G1 Dubai Sheema Classic’te ise yine ünlü antrenör John Gosden’in antrene ettiği bir isim olan Mishriff (Make Believe – Contradict,) jokey David Egan ile galibiyete koştu. 20 Şubat 2021 tarihinde dünyanın en yüksek ikramiyeli yarışı olan Saudi Cup’ı da kazanan safkan, 35 gün aradan sonra bu defa G1 Dubai Sheema Classic’i kazanarak kariyerinin 3’üncü G1 zaferini elde etti.

News Reporter

1 thought on “Meydan MYSTIC GUIDE’a kaldı…

  1. Mystic guide 3 boydan fazla farkla kazanmış siz bir burun gerisinde 2.olan diyorsunuz.haberleri yazarken daha dikkatli olalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir