Meydan’dan sonra şimdi de Veliefendi’de buluşuyorlar…

İlk kez 25 Şubat 2022 Cuma günü Dubai Meydan Hipodromunda bir araya gelen ve 2000 metre çim pistte koşulan G3 Dubai Millenium Stakes’i dördüncü tamamlayan Burgas ve Halis Karataş ikilisinin, 6 ay sonra bu defa 12 Ağustos 2022 Cuma günü İstanbul’da koşulacak Celal Bayar Koşusunda birlikte piste çıkacakları öğrenildi.

Sezonu Haziran ayında G1 Haliç Koşusu galibiyetiyle açan ve ardından G1 Avrasya Koşusunda Yamanlarbeyi’nin arkasında ikinci olan şampiyon safkan, bu sene ilk kez 2400 metreye çıkacağı G2 mücadelede şampiyon jokeyi ile birincilik mücadelesi yapacak…News Reporter

4 thoughts on “Meydan’dan sonra şimdi de Veliefendi’de buluşuyorlar…

  1. Jokey degisikligine neden gidildi ki ? Burgaz Ahmet iyi biniyordu. Karatas sakatliktan yeni yeni cikti. Bu değişiklik mantikli gelmedi. Agean final koşma durumu olursa kazanir. Ya da real runner gelebilir. Bu kupa kurtel ekurisine gider. Benden soylemesi

    1. Çok doğru tespitler (real runner kısmı hariç) hiç gerek yoktu böyle bir jokey değişikliğine.At Ahmeti seviyor Ahmet atı ve gayette başarılılar birlikte,ee sorun ne o zaman?
      Niye her at illa bi şekilde 50 yaşını aşmış bu zatı muhtereme sunuluyor hep?? Gerçekten sıkıldık artık bundan.Bir an önce jübilesini yapıp atlarının başına geçse artık..

  2. Avrasya koşusunda Long Runner’a at gösterip aksiyonunu bozmuştu Burgasla. Kendi yarışına konsantre olsa, Long Runner’le uğraşmasa kanaatimce Yamanlarbeyini geçebilirdi ama Long Runner yarışı kafa burunda olsa alırdı gibi. Sakatlıktan yeni çıkan, uzun aksiyonlu, G1 rekortmeni olan nadide bir safkana at göstermek ne derece fair playe uygundur bilemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.