MİRBEY’den ‘Beyaz Bayrak-Ayna’..

6 Haziran 2023 Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 İçişleri Bakanlığı koşusunu, Sungur Soydam’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Halil Ersin Uysal’ın yaptığı Mirbey (3y de Captain Rio – Hasmuşlu, Yonaguska) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Repair Man (Smart Robin) elde ederken, Haçım (Cuvee) üçüncü, Memory Remains (Wiener Walzer) dördüncü, Jefe De Jefes (Papa Clem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İkinci grup galibiyeti… 

Bu yıl start aldığı koşularda ikisi hariç ilk beş içerisinde yer alan Mirbey, uzun aradan sonra ilk kez birlikte olduğu jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği rakiplerini bir daha yanına yaklaştırmadan kazanırken aynı zamanda kariyerinin ikinci grup galibiyetini elde etmiş oldu. 

Aventus’un 3 boy, Hamidin’in 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde içerden atak yapan Mirbey liderliği alırken ikinciliğe de Repair Man girdi. Daha sonra Rock Solid ve Taizu sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Mirbey liderliğini korurken yine ikincilikte Repair Man daha sonra Rock Solid dışında Taizu onun dışında Cesi Affetmez şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Mirbey az farkla Repair Man’in önünde onların arkasında Rock Solid ve Cesi Affetmez ikilisi daha sonra Haçım şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de temposunu arttıran Mirbey farkı 3-4 boya çıkarırken ikincilikte Repair Man gerilerden Haçım’ın atakları görüldü. 200’den sonra Mirbey aldığı avansı son metrelere kadar koruyarak sonlarda fark biraz azalsa da 2,5 boy farkla ve 1’32”85 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir