MİRBEY’den Antalya’da Kısa Vade ile açılış…

21 Şubat 2023 Salı günü Antalya Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Antalya Jandarma koşusunu, Sungur Soydam’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Halil Ersin Uysal’ın yaptığı Mirbey (3y de Captain Rio – Hasmuşlu, Yonaguska) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gürpınarlı (Serhas) elde ederken, North Iron (Banknote) üçüncü, Glowmane (Euprhates) dördüncü olarak pistten ayrıldı.

Mustafa Çiçek ile 2’de 2 yaptı…

İzmir’den iyi durumda Antalya’ya gelen Mirbey bugün ikinci kez birlikte olduğu jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde iyi start çıkışı sonrası aldığı liderliği bitiriş çizgisine kadar koruyarak kazanırken bu yılki ilk sınıf galibiyetini elde etmiş oldu.

Glowmane’nin 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Mirbey liderliği aldı. İkinciliğe Gürpınarlı girerken daha sonra North Iron ve Glowmane sırası ile 1200-1000 ve 800 startları geçildi. 600’de Mirbey az farkla liderliğini korurken yine ikincilikte Gürpınarlı arkalarında North Iron şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de Mirbey yine lider, Gürpınarlı takipte olarak mücadele sürerken 200’den sonra Mirbey rakibi ile aradaki farkı biraz daha açarak 3 boy farkla ve 1’25”31 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Mirbey (Mustafa Çiçek)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir