Başarılı ikiliden Boğaziçi Hatırası…

25 Ekim 2020 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 Boğaziçi Koşusunu, Hatice Yıldız’ın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Öcal’ın ise antrenörü olduğu Mister Görkem (5y da Powerscourt – Gençceren, Kaneko), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Mister Görkem (Ahmet Çelik)

The Last Romance’ın Komiserler Kurulu Kararı ile koşudan çıkartılmasıyla 7 safkanın start aldığı mücadeleye 3 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Mister Görkem, ilk metrelerde grubun arkasında kalmayı tercih etti ve Zafer Ateşi’nin hemen önünde 6’ıncı sıraya yerleşti. Karşı düzlüğün tamamını ve son virajı aynı yerini koruyarak geçen safkan, düzlüğe çıkar çıkmaz orta kulvardan kendine bir yer aramaya başladı.

400 geçilirken Pastoral Senfoni ve Distant Shining’in arasında bir atlık boşluğu gören Ahmet Çelik bu fırsatı iyi değerlendirdi ve hemen bu iki atın arasına girdi. Bu hamleden sonra rahatlayan safkan 200 geçilirken içindeki Finesse’nin hemen dışından ikinciliğe girer gibi olduysa da bu metrelerde dış kulvardan da Zafer Ateşi’nin etkili atakları görüldü. Mister Görkem son 100’de içindeki Hasafet ve dışındaki Zafer Ateşi’nin bir baş gerisindeydi. Son 50 metrede Hasafet’den kurtulan iki safkandan sonlarda rakibine bir boyun hakimiyet kuran Mister Görkem 2’27”33’lük derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Zafer Ateşi (Win River Win) elde ederken, mücadeleyi Distant Shining (Luxor) üçüncü, Hasafet (Youmzain) dördüncü, Finesse (Luxor) ise beşinci olarak tamamladılar.

Mister Görkem (Ahmet Çelik)

Geçtiğimiz yıl 4 safkanın start aldığı mücadeleyi 4’üncü olarak tamamlayan Mister Görkem, bu defa çok parlak bir performans sergilediği mücadeleyi ikinci kez bir araya geldiği başarılı jokeyi ile kazanarak, hem 27’inci startında 10’uncu birinciliğine imza attı, hem de 6’ıncı Grup koşu galibiyetini elde edip kazancını 3 Milyon liranın üzerine çıkarttı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir