MONTEVERDE’den ilk Grup galibiyet…

27 Ekim 2020 Salı günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Vehbi Hakan Keleş’in sahibi ve yetiştiricisi, Sabit Eren’in ise antrenörü olduğu Monteverde (5y da Footstepsinthesand – Mahila, Azamour), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

8 safkanın start aldığı mücadeleye 6 numaralı kulvardan çıkış yaparak başlayan Monteverde, ilk metrelerde grubun arkasında kalmayı tercih etti ve 800 startına kadar da bariyer dibinde bu yerinde kalmayı sürdürdü. 800 startını bir at geçer vaziyette geçen ve son düzlüğe de orta kulvardan 7’inci sırada çıkan safkan, 400’de 6’ıncılığa, son 200’de dördüncülüğe girdi. Son 100’de farklar iyice kapandı. Tancan Bey ve Monteverde son 50’de baş başa oldular. Finişe kadar süren zevkli mücadeleden rakibine bir burun farkıyla hakim olan Monteverde, 1’55”65’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Tancan Bey (After Market) elde ederken, mücadeleyi Luminescence (Utaopia) üçüncü, Hafo (Win River Win) dördüncü, Aybars (Expansion) ise beşinci olarak tamamladılar.

News Reporter

2 thoughts on “MONTEVERDE’den ilk Grup galibiyet…

  1. sevgili atahan zilcioğlu çok merak ediyorum 5 gün önce koşup zor tabelayı tamamlayan bir at 5 gün sonra açık yarış kazanıyor öncelikle tebrik ediyorum ama inanın artık oynadığım oyundan tat almıyorum yarış severi ciddi anlamda mağdur ediyorlar

    1. 5 Gün Önceki yarışta Akon saparken Monteverde’nin ön ayaklarına vurdu ve at normal yarışını yapamadı. Koşuyu dikkatli seyrederseniz görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir