Muhteşem BAAEED hala namağlup…

17 Ağustos 2022 Çarşamba günü İngiltere’nin York Hipodromunda başlayan Ebor Festivali’nin ilk günü koşulan ve herkesin sonucunu merakla beklediği 3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus yaklaşık 2050 metre çim pistte koşulan G1 Juddmonte International Stakes’i, Shadwell Harası’nın sahibi olduğu ve William Haggas tarafından antrene edilen namağlup Baaeed (Sea The Stars – Aghareed, Kingmambo) jokeyi Jim Crowley ile zorlanmadan kazandı.

Kazanan Baaeed’in ardında Mishriff (Make Believe) ikinciliği elde ederken, mücadeleden Sir Busker (Sir Prancealot) üçüncü, Dubai Honour (Pride of Dubai) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Baaeed (Jim Crowley)

2 yaşlı olarak start almayan ve kariyerine geçtiğimiz yıl Haziran ayında başlayan Baaeed, ilk kez çıktığı uzun mesafede harika bir performansla 10’da 10 yaparak geçilmezliğini sürdürmüş oldu. Daha önce G1 Prix Moulin de Longchamp, G1 Queen Elizabeth Stakes, G1 Lockinge Stakes, G1 Queen Anne Stakes ve G1 Sussex Stakes’i kazanan safkan, bu galibiyetle 6’ıncı Grup 1 zaferini de hanesine yazdırmış oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir