Muhteşem mücadeleyi burnunun ucu ile kazandı!

2 Haziran 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G2 İsmet İnönü Koşusunu, Hatice Yıldzı’ın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Öcal’ın ise antrenörü olduğu Mister Görkem (6y da Powerscourt – Gemçceren, Kaneko), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Zafer Ateşi (Win River Win) elde ederken, mücadeleden Scoutleo (Victory Gallop) üçüncü, Kingsman (Popular Demand) dördüncü, Vernazza (Authorized) ise beşinci olarak ayrıldı.

İkinci kez kazandı…

Yarış hayatının 30’uncu startında 11’inci birinciliğini elde ederken G1 Ankara Koşusu başta olmak üzere 7’inci Grup koşu galibiyetine imza atan ve kariyer kazancını 3.5 Milyon liraya yükselten Mister Görkem, 2019 yılında yine aynı jokeyi ile Finesse’in önünde kazandığı kupayı ikinci kez ekürisinin müzesine götürmeyi başardı.

Usta jokeyi ile arka grupta bekleme yarışını tercih eden klas safkan, son düzlüğü sekizinci sırada döndüyse de 300’den itibaren yapmaya başladığı etkili sprinti ile aynaya çok kısa bir mesafe kala rakiplerini yakalamayı başardı ve 4 atın beraber girdiği fotofinişten bir burun ucu ile ve 2’03”32’lik derecesi galip çıkmasını bildi.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir