Nurettin Güven’den 67 TL’ye 695 TL…

1.AYAK: Startla birlikte ön tarafta iyi bir tempo kurduğu son 1200 metrelik çim koşusunu 1.19.11’lik derecesiyle kazanmayı başaran Mehmetzade, hazırlıklarında da göz dolduruyor. Koruduğu güzel durumu ve uyum içerisindeki binicisiyle koşuya bir kez daha ağırlığını koyacaktır. 1200 ve 1400 metre kumda katıldığı son iki yarışını da kazanmayı bilen Haskaraca, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında da söz sahibi olacaktır. Kum performansı gayet parlak Alesta ile tam bir istikrar abidesi Tumbul Ağam en küçük bir hatayı affetmezler.


2.AYAK: 63 kiloyla sabırlı bir bekleme yaptığı son 1600 metrelik kum koşusunda, düzlükten sonra binicisinin kontrolünde transit bir şekilde gelerek hiçbir rakibiyle mücadeleye girmeden 1.41.58 gibi güzel bir dereceyle gösterişli kazanan Bennato, sürekli artan bir kondisyona sahip olduğunu da gözler önüne serdi. Kantarmasını iyi okuyan binicisi dengi rakipler yanında bir kez daha kazanacağına inandığım safkanı günün teki olarak öneriyorum.


3.AYAK: DİLBAĞI takıldığı son iki çim koşusunda da gayet parlak 2.likler çıkaran Mestan Efe, 1000/1.03.2 – 400/24.7 Ç dereceli galobunda da beğeni topladı. Grubun uygunluğu ve orijin olarak yatkın olduğu piste kuponlara öncelikli yazılmalı. Her geçen gün artan bir kondisyona sahip Kick Colleen, hazırlıklarındaki havasını performansına yansıtması halinde söz sahibi olabilecek yetenektedir. Kumdaki ilk sınavına çıkacak olan Fool Hardy ile bu günkü binicisi tarafından özenle hazırlandığı gözlerden kaçmayan Dembe en küçük bir hatayı affetmeyeceklerdir.


4.AYAK: Mesafe ayırt etmeksizin mücadele verdiği son kum koşularında oldukça parlak sonuçlarla ayrılan Özerdinç, güzel bir istirahat dönemi ardından tekrar hız verdiği çalışmalarında göz dolduruyor. Dinçlik yarışlarını seven safkana başta şans vermekteyim. İstanbul’daki birbirinden başarılı son yarışları ardından tekrar döndüğü İzmir’de güzel bir hazırlık döneminden geçen Arslanturbo, bilinen başarılı kum performansıyla en az favori kadar söz sahibi olacaktır. Form durumu gayet ışıltılı Şubartay, 4 gün önceki yarışı kendisine galop niyetine gelecek olan Göldem ile Bursa’dan eli boş dönen Vanlımaho kollanılması gereken diğer şanslı isimlerdir.


5.AYAK: Kumda şimdiye kadar katıldığı 5 koşusunda da adından bahsettirmeyi başaran Demirnur, uyumlu binicisi ve müsait sıkletiyle başta şans verdiğim safkandır. Ufak tefek sıkıntıları giderilen Wellborn, yeterli çalışmalarıyla üst sıraları zorlayabilecek yetenektedir. Ciddi hazırlıklarıyla dikkat uyandıran Believe In Me, ekürisiyle birlikte Opportunist ile aşama içerisinde olduğu görülen Rocky Boy fazlaca ihmale gelmezler. 1000/1.01.8 – 400/23.8 Ç süper dereceli son galobuyla yeşil ışık yakan Run For Ali, bu sınavı dahil yakın takibe alınması gereken bir safkandır.


6.AYAK: Pist ve mesafedeki son koşusunda fotoya yakın iyi bindirerek bu grup için başarılı sayılabilecek bir 2.lik çıkaran Miss Dadaş ile formunu önemli ölçüde geliştirmeye başlayan My Grace ikilisini ufak bütçeli kuponlar için yeterli görüyorum. Yeni yeni kendini bulan Hazelnut, üzerine koymaya başlayan Sweetie Beryl ile kazanarak moral bulan Turknur geniş kuponlar için değerlendirmeye alınabilirler.


ALTILI GANYAN

1.AYAK: 7-5-6-1

2.AYAK: 5

3.AYAK: 6-4-3-2

4.AYAK: 4-3-7-2-6

5.AYAK: 8-7-2-3-5-6

6.AYAK: 2-12 // 6-7-1

5 Aralık 2019 Perşembe İzmir 6’lı Ganyan (1/5/4/2/5/2): 695 TL vermiştir.


Not: Sitemizde yapılan tahminler tamamen amatör bir anlayışla hazırlanmaktadır. Tahminleri yayınlanan kişilerle sitemiz arasında profesyonel bir iş ilişkisi yoktur.

@ Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir