Mustafa Kemal Tamer Koşusunu BERKENİN KIZI kazandı…

5 Temmuz 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-9 Mustafa Kemal Tamer koşusunu, Fatih Kuru’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Berkenin Kızı (4y ak Kaizbert – İpekela, Haberbatur) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Katıoğlu (Sarraf) elde ederken, Dündarzade (Kaizbert) üçüncü, Turbodizel (Turbo) dördüncü, Uluarat (Uluer) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte bu yılki ilk sınıf galibiyeti…  

Ankara’da kazandığı Kv-18 Cevdet Karataş koşusu sonrası bir süre ara vererek bu yarışa gelen Berkenin Kızı, uyum sağladığı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu ön grubun arkasında takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla liderliği aldı ve sonlarda dışından gelen rakibi ile giriştiği mücadeleyi fotoda kazanırken sentetik pistteki ilk galibiyetini de elde etmiş oldu.   

Toplu bir çıkışla birlikte dıştan atak yapan Uluarat liderliği alırken ikinciliğe Dündarzade girdi. Daha sonra Berkenin Kızı ve Katıoğlu sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Uluarat liderliğini korurken yine ikincilikte Dündarzade arkalarında Berkenin Kızı daha sonra Katıoğlu şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Uluarat az farkla Dündarzade’nin önünde düzlüğe lider olacak çıktı. 400’de Dündarzade liderliği alırken dışından Berkenin Kızı’nın gerilerden Katıoğlu’nun atakları görüldü. 200’de Berkenin Kızı liderliği aldı. Onun dışından Katıoğlu’nun etkili atakları görüldü. Son metreleri oldukça zevkli geçen koşuyu burun farkı ve 1’41”66 bitiriş derecesi ile Berkenin Kızı kazandı.

News Reporter

1 thought on “Mustafa Kemal Tamer Koşusunu BERKENİN KIZI kazandı…

  1. Gazi günü kazandığı birincilikleri (A.Celik in atları ile aracının atlar) seyirciye sus isareti yapıyordu.. o atları aprantilerde getirirdi. gazide kostursaydin.. katioglu yarısı ise bir facia. Acemi apranti gibi kantarma hareketleri.. favori yarışlarda ki kötü binislerine bir yarış daha eklendi..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir