Mustafa’dan güzel haberler var!

Yurt dışını çok iyi takip eden ve çok sayıda yabancı hipodromda bulunan Mehmet Marangoz’un destek ve teşvikleri ile geçtiğimiz yıl sonbaharda Katar’a giderek Doha’da at binmeye başlayan başarılı genç binici Mustafa Manav, emeklerinin karşılığını almaya başladı.

5 Mart 2020 Perşembe günü Doha’da 2 at binen genç binici, 3 Yaşlı İngiliz taylarına mahsus 1200 metre çim pistte koşulan mücadelede Sheikh Jassim Bin Sultan Al Thani’ye ait 12 numaralı Wadi Al Sail (IRE) (3y de Holy Roman Emperor – Fruit O’te Forest) isimli erkek tay ile 2’inci olurken, 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus toplam 100.000 QAR (Yaklaşık 170.000 TL) ikramiyeli Loyalty Cup (Handikap Class 3) da ise Al Wakra’ya ait Finding Nero (IRE) (4y dg Holy Roman Emperor – Set Fire) isimli safkan ile bir ikincilik daha elde etti.

Doha’da yılbaşından bu yana 22 kez at binen Mustafa Manav, bu yarışlarda 2 ikincilik, 2 üçüncülük, 1 kez de beşincilik elde etti. Yılmadan çalışmaya devam eden genç binici bu yarışların ardından kendisini Katar’a gönderen Mehmet Marangoz ile arasında geçen sosyal medya paylaşımında Mehmet Abim verdiğin destek için çok teşekkür ederim. Burada yaşadığım onca olumsuzluğa, ileri geri konuşan insanlara rağmen her zaman beni savundun, arkamda durdun. Bugün kazanmadık ama herkes cevabını almış oldu. İlerde farklı şeyler konuşuyor olacağız. Pes etmek bize yakışmaz” dedi.

Yarış Dergisi olarak Mustafa kardeşimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir