Nefes kesen mücadelede kazanan JEFE DE JEFES…

31 Mayıs 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 Y.Cahit Aybek koşusunu, Zafer Gezici’nin sahibi olduğu, Özşahinler Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Güven Gökçe’nin yaptığı Jefe De Jefes (3y de Papa Clem – Shibuya, Ocean Crest) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini My Private (Hakeem) elde ederken, Gracias Sinyor (Native Khan) üçüncü, Bank Account (Church Pictures) dördüncü, Bradamante (Reliable Man) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

 İkinci sınıf koşu galibiyeti…  

Son koşusunda çim pistte bekleneni veremeyen ve tekrar sentetik piste dönen Jefe De Jefes günün başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, düzlükten sonra dıştan yaptığı etkili ataklarla rakiplerini tam fotoda yakalayıp kazanırken kariyerinin ikinci sınıf koşu galibiyetine imza attı.   

 Bradamante’nin 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Gracias Sinyor liderliği alırken ikinciliğe Sforza Ring girdi. Daha sonra Smart Dad ve Jefe De Jefes sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Gracias Sinyor liderliğini korurken yine ikincilikte Sforza Ring arkalarında Smart Dad daha sonra Jefe De Jefes şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Gracias Sinyor halen lider, Sforza Ring yine takipte, daha sonra Smart Dad ve Jefe De Jefes sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Gracias Sinyor ikincilikteki Sforza Ring’in önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Gracias Sinyor liderliğini korumaya çalışırken dıştan My Private’nin içten Bank Account’un ve gerilerden Jefe De Jefes’in atakları görüldü. 200’de Gracias Sinyor ve My Private arasındaki mücadeleye en içten Bank Account ve dışardan da Jefe De Jefes katılmaya çalıştı. Son metreleri müthiş bir mücadeleye sahne olan koşuyu son hamlesi ile burun farkı ve 2’05”06 bitiriş derecesi ile Jefe De Jefes kazandı.

Jefe De Jefes (Vedat Abiş)
News Reporter

3 thoughts on “Nefes kesen mücadelede kazanan JEFE DE JEFES…

  1. Ah be Gökhan sihirbazı avlayım derken vedata av oldun. Jefe De Jefes aynaya nasıl uzandı helal olsun.

  2. Bence Halis Karataş tempo yarışlarının jokeyi değil hatta mümkün mertebe at kaçırmasın önde çünkü bunu beceremiyor,bugün bunu görmüş ve tasdlklemis oldum.

  3. Iki ay önce yazdım yurekli at diye.gene yaziyorum.beklemesenizde daha buyuk basarilar elde edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir