MYBOYCHARLIE Türkiye yolunda…

Kısa bir süre önce Bodemeister ve Authorized’ı Türk yetiştiriciliğine kazandıran ve sonrasında 3-4 aygır daha ithal etmek üzere kurduğu bir komisyon vasıtasıyla çalışmalarını sürdüren Türkiye Jokey Kulübü, bu seneki üçüncü aygır transferini dün akşam TJK TV ve TAY TV tarafından ortak yayınlanan TJK TV’nin amiral gemisi Farklı Analiz programında duyurdu.

TJK bünyesinde uzun süredir büyük bir titizlikle çalışan Aygır Komisyonunun tavsiyeleri ile Fransa’nın tanınmış haralarından Haras du Mezeray’da ikamet eden 2005 doğumlu Myboycharlie (Danetime – Dulceata, Rousillon), 2020 aşım sezonunda ülkemizde aşım yapmak üzere Kulüp tarafından satın alındı.

Myboycharlie

2 yaşında G1 Prix Morny galibiyeti bulunan başarılı aygırın 2’si Amerika, 2’si Avustralya’da olmak üzere 4 G1 galibi yavrusu ve çok sayıda da Grup galibi temsilcisi var. Bunların içerisinde en dikkat çekeni, geçen sene G1 Breeders Cup Filly & Turf galibi olan Sistercharlie… 15 kez start alıp 10 kez kazanan muhteşem kısrağın tam 7 G1 galibiyeti bulunuyor. Jameka, Euro Charline ve Peggy Jean aygırın diğer G1 galibi temsilcileri…

Bu sene 7.500 € sıfat ücretli ile Fransa’da aşım yapan Myboycharlie 2005 doğumlu… Babası Danetime üzerinden Danehill hattını temsil eden aygırın annesi Dulceata ise Rousillon üzerinden Riverman’e uzanıyor.

Authorized ve Bodemeister’dan sonra Myborcharlie’yi de yarış ve yetiştiriciliğimize kazandıran ve 3 aygırın haricinde en az 2 ya da 3 aygır daha alacağı öğrenilen Türkiye Jokey Kulübünü ile bu alımlara onay veren Tarım ve Orman Bakanlığını kutluyor, yeni aygırların yetiştiriciliğimize hayırlı olmasını diliyoruz.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir