MYBOYCHARLIE kızı Australian Guineas’e göz kırptı

2020 Yılı aşım sezonu öncesi Türkiye Jokey Kulübü tarafından satın alınan aygırlardan Myboycharlie’nin 3 yaşlı temsilcisi Bonvicini (Myboycharlie – Orvieto, Testa Rossa), 15 Şubat 2020 Cumartesi günü Avustralya’nın Flemington pistinde gerçekleştirilen 1400 metre çim pistteki 160.000 $ toplam ikramiyeli G3 The Vanity’i, jokeyi Kerrin McEvoy ile 1’22”51’lik bir derece gerçekleştirerek kazanmayı başardı.

Bonvicini

Kariyerinin 6’ıncı startında ilk Grup koşu galibiyetine ulaşırken 3’üncü birinciliğine imza atan kısrak, sergilediği parlak performans ile 29 Şubat 2020 tarihinde koşulacak olan Australian Gunineas için de iddiasını ortaya koymuş oldu.

Ciaron Maher ve David Eustace’in antrenesindeki Bonivicini, kariyerine geçen yıl Temmuz ayında Ballarat’ta katıldığı sentetik pistteki koşuyu kazanarak başlamıştı. Eylül ayında Morphettville’de Listed statüsündeki Morphettville Guineas’den birincilikle ayrılan dişi tay, bu yılki ilk startında da galibiyete ulaşmış oldu.

Myboycharlie

Koşu sonrası yapılan açıklamaya göre Bonvicini için bir sonraki muhtemel yarışın 29 Şubat’ta koşulacak olan G1 Australian Guineas olması beklenirken, safkanın 28 Mart’ta gerçekleştirilecek olan 500.000 $ ikramiyeli G1 Vinery Stud Stakes’te de start alma ihtimalinin olduğu ifade ediliyor.

Daha önce Myboycharlie’nin kızı Jameka ile Grup 1 koşu galibiyetine ulaşan antrenör Maher, yaptığı açıklamada: Myboycharlie temsilcilerini eğitmeyi seviyorum. Kendisinin bulunduğu ülkeye gidip tekrar Avustralya’ya getirmek isterdim.” şeklinde konuştu.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir