Necati Demirkol’a anlamlı Plaket…

25 Şubat 2023 Cumartesi günü İstanbul Bakırköy Hilton Otel’de yapılan Türkiye Jokey Kulübü Genel Kurul Toplantısında, 2015 yılında başlayan ve Kulübün bugüne kadarki en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Hippoterapi (At’la Terapi) hizmetinin fikir sahibi olup, bu değerli projenin hayata geçirilmesinde büyük katkısı bulunan dönemin Genel Sekreteri Necati Demirkol’a Başkan Serdal Adalı tarafından plaket takdim edildi.

Özel çocukların kas gelişimi, esneklik, güç, denge, koordinasyon, özgüven, disiplin, kontrol, adaptasyon, sosyal etkileşim, daha güçlü hareket yeteneği ve zihinsel rahatlamalarını sağlayan Hippoterapi, günümüzde engellilerin yaşamlarını kısıtlamadan, engellere rağmen yaşanmayı değerli kılan keyifli bir metot haline gelmiştir.

İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Bursa, Şanlıurfa, Elazığ ve Adana hipodromlarında oluşturulan Merkezler sayesinde pek çok çocuğun tedavisine katkı sağlayan bu önemli projenin fikir babası Necati Demirkol, aldığı plaket sonrası sitemize şu açıklamalarda bulundu;

“Bu projeyi hayata geçirirken amacımız özel kardeşlerimizin ihtiyaç duydukları tedavilerine katkı sağlamak, onları mutlu etmek ve ailelerinin yüzünü güldürmekti. Türkiye Jokey Kulübü ailesi bu çocukları bağrına bastı, onların aileleri ile birlikte hoşça vakit geçireceği ortamlar hazırladı. Onların umutlu bakan gözlerine, gülen yüzlerine ve ailelerinin hayır dualarına ihtiyacımız var.

Geçen süreç içerisinde Proje ile ilgili çok güzel geri dönüşler aldık. Bu bizleri çok mutlu etti. Türkiye Jokey Kulübü kurumsal yapısı ile bu proje için çok çaba sarf etti. Profesyonel kadrolar bu projenin sürdürülebilir olması için çok emek verdi. Bu vesile ile emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.

Sayın Başkanımız Serdal Adalı ve Yönetim Kuruluna nezaketleri ve vefalı davranışları nedeniyle şükranlarımı sunarım… Bir atçı olarak çok önemli yarışlar kazanıp çok önemli kupalar aldım. Ama bugün aldığım bu Plaket kuşkusuz benim için en değerli olanı… Tekrar herkese çok teşekkür ederim.”

Necati Demirkol ve Serdal AdalıNews Reporter

1 thought on “Necati Demirkol’a anlamlı Plaket…

  1. TEBRİKLER YARDIM SEVERLİĞİ ÇOK SEVEN SAYIN NECATİ DEMİRKOL VE BÖYLE YADIMSEVERLİĞİ ÇOK OLAN SAYIN JOKEY KULÜBÜMÜZ BAŞKANIMIZ SERDAR ADALI BEYE SAĞLIKLARLA UZUN YILLAR DİLERİM AYRICA BENDE ÖZEL BİR SÖZÜ OLAN MEKANI CENNET OLSUN NURLAR İÇİNDE YATSIN İNŞALLAH BAŞKANIMIZIN BABASI SAYIN HASAN ADALI BEYİ HİÇ UNUTAMAM NURLAR İÇİNDE YATSIN İNŞALLAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir