Nefes kesen mücadele baş farkıyla KENOBİ’nin…

8 Eylül 2019 Pazar Uluslararası Yarış Festivalinin 2’inci günü koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus KV-9/S Horse Racing Ireland Koşusu’nu, Hakan Kefoğlu’nun sahibi, Sebati Duman’ın yetiştiricisi ve Tarkan Şit’in antrenörü olduğu Kenobi (3y de Kaneko – Çokşeker, Hoy), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

6 safkanın katılımı ile 1600 metre çim pistte koşulan 105.000 TL birincilik ikramiyeli koşunun finiş mücadelesi adeta nefesleri kesti. Baldemar’ın son düzlüğe önde çıktığı koşuda 400’den itibaren geriden atağa kalkan Kenobi ve Jack Sparrow ikilisinden, son metrelerde iki rakibinin arasından kafasını uzatmayı başaran Kenobi baş farkıyla ipi göğüsleyen isim olurken, çok da hoşuna gitmeyen hafif yumuşak sahada 1’36”67’lik bir derece gerçekleştirdi.

Kenobi (Gökhan Kocakaya)

Bu sene çok şanssız yarışlar kaybeden Jack Sparrow (Mendip), bariyer dibinden çok iyi bir sprintle öndeki mücadeleye dahil olduğu koşuda ikinci, startla birlikte tempo veren ve 400’de sanki kazanacakmış gibi bir görüntü sergileyen Baldemar (Native Khan) üçüncü, bu safkanın da 4.5 boy gerisinde Kayı Ovası (Pan River) dördüncü oldu.

16’ıncı startında 6’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Kenobi, kariyerinin 2’inci Kısa Vade koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, 1600 metre çim pistteki 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 809.930 TL’ye yükseltti.

Horse Racing Ireland Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir