NESTOR’dan Bursa’da G2 galibiyet…

16 Temmuz 2021 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngilizlere mahsus G2 Osmangazi Koşusunu, Alara Bakır’ın sahibi, Adnan Bakır’ın yetiştiricisi ve Kerem Baltacı’nın antrenörü olduğu Nestor (6y aa Lion Heart – Loves Time, Mountain Cat) jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Sun Time (Luxor) elde ederken, mücadeleden Ardaşah (Perfecto) üçüncü, Call To Victory (Victory Gallop) dördüncü, Heroes (Rockmaster) ise beşinci olarak ayrıldı.

Nestor (Gökhan Gökçe)

İlk G2 galibiyet…

Kariyerinin 61’inci startında 20’inci birinciliğini elde eden Nestor, geçen sene yine Bursa’da kazandığı G3 yarışın ardından bu sene çıtayı G2 seviyesine çıkartarak önemli bir başarıya imza attı. Kum pistte 2 kez koşup kazanamayan, sentetik pistte 9 kez start alıp 2 birincilik elde eden safkan çim pistte ise 18’inci galibiyetini elde ederken kazancını da 2.3 Milyon liraya yükseltti.

Süratli bir tempoda başlayan koşuda ilk metrelerde ön grubun hemen arkasında ve bariyer dibinde kendine çok güzel bir yer bulan Nestor, kusursuz bir performans sergileyen usta jokeyi ile viraja kadar bekledi ve son düzlükte aynı kulvardan yaptığı etkili sprinti ile 1.5 boy farkla ve 1’21”40’lık derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir