NEUROSURGEON’dan ilk sınıf galibiyet…

30 Temmuz 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2800 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarının mahsus Kv-8 Uzun Yayla koşusunu, Erhun Eti’nin sahibi olduğu, Celal Bağdatoğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İlker Köroğlu’nun yaptığı Neurosurgeon (4y aa Cardinal Pioneer – Born Shining, Sri Pekan) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Scoutleo (Victory Gallop) elde ederken, Langeron (Rockmaster) üçüncü, White Spear (Victory Gallop) dördüncü, Real Champion (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşma sınıf galibiyet getirdi…

Bu sezon start aldığı dört koşuda ilk iki dereceden düşmeyen Neurosurgeon, ilk kez bir araya geldiği jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde düzlük boyunca rakibi ile girmiş olduğu mücadeleyi kazanarak hem ilk sınıf galibiyetini elde etti, hem de bu yıl start aldığı beşinci koşuda üçüncü kez finiş çizgisini önde geçti.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte orta kulvardan atak yapan Real Champion liderliği aldı. İkincilikte Langeron daha sonra Golden Ruller, Burakşah ve Scoutleo sırası ile 2400 startı geçildi. 2200 startında atak yapan Langeron liderliği aldı. İkincilikte iç kulvarda Real Champion dışında Golden Ruller daha sonra Burakşah ve Scoutleo şeklinde 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Langeron liderliğini korurken ikincilikte Golden Ruller daha sonra Real Champion ve Burakşah şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Langeron halen lider ikinciliğe bu kez Real Champion girerken ortada Burakşah dışında Golden Ruller daha sonra Scoutleo sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Langeron lider ikincilikte Real Champion hemen dışında Burakşah varken Golden Ruller dışarı açılırken hemen içine Scoutleo geldi ve bu şekilde 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan kolay tempoda gelen Scoutleo liderliği almışken dışından Neurosurgeon atağa kaldı. Bu iki at rakiplerinden ayrılıp aralarında birincilik mücadelesine başladılar. Son metrelerde rakibine hakim olan Neurosurgeon yarım boy farkla ve 2’58″33 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.News Reporter

3 thoughts on “NEUROSURGEON’dan ilk sınıf galibiyet…

  1. “Bu da mı Kaizbert ?” demiştim ki, dikkatli bakınca gerçek İngiliz yarışı olduğunu gördüm😀😀

  2. BAZI ARKADAŞLAR YILLARDIR AT BİNMELERİNE RAĞMEN LAKAYIT ŞIMARIK BİNİŞLERDEN VAZGEÇMİYOR SCOUTLEO JOKEYİ ELİNDE TUTARSAN BÖLE ATI PATLARSIN İLK DEFA DEĞİL BU YAPTIĞIN HAREKETLER GERÇEKTEN BÖLE LAKAYIT JOKEYLERE AT VERMEYİN KARDEŞİM…. ATI O SAHAYA ÇIKARAN ANTRENÖRÜ SEYİSİ ATIN SAHİBİNİN EMEĞİNE YAZIK EDEN BÖLE YAMAKLARI BİNDİRMEYİN ATINIZA GERÇİ YAMAKLAR BİLE BÖLE YAPMAZ…..

    1. Son zamanlarda Bu bahsettiğiniz jokey arkadaşın bu olayı 1 değil 2 değil defalarca olamyq ciddi dikkat çekmeye başladı kaybolan jokeylerden olmak istiyorsa merak etmesin yavaş yavaş kendini bitirir kaybolur gider yıllar kimseye acımaz gereksiz at tutmak dediğiniz gibi lakayıt bir hareket defalarca yapması da acemice

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir