Nilüfer Hatun’da son sözü KIZILCAPINAR söyledi…

11 Temmuz 2022 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1500 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap kısraklarına mahsus A3 Nilüfer Hatun koşusunu, Cengiz Deniz’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve antrenörlüğünü Kaan Güneş’in üstlendiği Kızılcapınar (4y kk Uçanoğlu – Gülerana, Dayıbey) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Canım Çıtır (Sarraf) elde ederken, Hayalet Şehir (Kıbrıslı) üçüncü, Mavi Deniz (Kaizbert) dördüncü, Bornovalım (Baba Mevlüt) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çim pistte 7’de 4 yaptı…

Son yarışlarında arka arkaya oldukça başarılı koşan Kızılcapınar, son metreleri oldukça zevkli geçen A3 koşuyu kazanarak hem kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etti, hem de çim pistte start aldığı yedinci yarışında dördüncü kez finiş çizgisini önde geçti.

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Bornovalım koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Gündüzdüşü daha sonra Cüda ve Hayalet Şehir sırası ile 1400 geçildi. 1200’de dış kulvardan atak yapan Gündüzdüşü bu kez liderliği aldı. İkincilikte Bornovalım hemen dışında Cüda daah sonra Canım Çıtır ve Hayalet Şehir şeklinde 1000-800 startları geçildi. 600’de Gündüzdüşü liderliğini korurken bu kez ikinciliğe Cüda girdi ve bu şekilde düzlüğe çıkıldı. 400’de az farkla Gündüzdüşü liderliğini korurken orta kulvardan Canım Çıtır hemen içinden Hayalet Şehir daha geriden Kızılcapınar’ın atakları görüldü. Son 200’de önde kalabalık bir liderlik mücadelesinde dış kulvardan atak yapan Kızılcapınar rakiplerine son metrelerde hakim olarak baş farkı ve 1’38″38 bitiriş derecesi ile bu zevkli mücadeleden galip ayrılan isim oldu.

Kızılcapınar (Kadir Tokaçoğlu)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir