Nilüfer Hatun Koşusunu EPARVEN kazandı…

10 Temmuz 2023 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1500 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap kısraklarına mahsus A3 Nilüfer Hatun koşusunu, Hakan Çelik’in sahibi olduğu, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Hakan Çelik’in yaptığı Eparven (4y ak Turbo – Sultan Erva, Demirkazık) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Aden Perisi (Turbo) elde ederken, Kurşunili (Silah) üçüncü, Kıvılcımkız (Özgünhan) dördüncü, Prenses Di (Güntay) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Kariyerinin ilk Grup galibiyeti… 

Haziran ayında Ankara ve İstanbul’da start aldığı iki yarıştan da ikincilikle ayrılarak bu koşuya iyi durumda gelen Eparven, kendisini iyi tanıyan jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra pistin içinden yaptığı ataklarla 200’de öndeki rakibini yakaladı ve onunla giriştiği mücadeleyi aynaya yakın lehine çevirerek kazanırken, aynı zamanda ilk kez geldiği Bursa pistinde ilk Grup birinciliğini elde etmiş oldu.    

Toplu sayılabilecek bir çıkışla dıştan atak yapan Narin Kızım liderliği alırken ikinciliğe de Aden Perisi girdi. Daha sonra Khaleesi ve Kırmızı Başlıklı Kız sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Narin Kızım liderliğini korurken yine ikincilikte Aden Perisi arkalarında Kırmızı Başlıklı Kız ve Khaleesi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Narin Kızım lider, Aden Perisi takipte daha sonra Kırmızı Başlıklı Kız şeklinde düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Aden Perisi liderliği alırken içerden Eparven’in ortadan da Kurşunili’nin atakları görüldü. 200’de Aden Perisi ve içindeki Eparven arasında mücadele başladı. Son metrelerde içerden daha kuvvetli gelen Eparven rakibine hakim olup, yarım boy farkla ve 1’38”56 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

News Reporter

7 thoughts on “Nilüfer Hatun Koşusunu EPARVEN kazandı…

 1. G2 Kazan G1 de ikinci ol,Handicap 61 olan atı geçeme,Kurtel in
  en sıkıntılı senesi heralde,3 atı ekuri olmadan koşma hakkınızı
  Kullanıyorsunuz ,Yarış severe daha ne kadar zorluk çıkaracaksınız
  Merak Konusu.

 2. Sayın N.A.Kurtel,

  4×4 araçlarınızla, Clio’lardan tokat yemekten bıkmadınız mı ? Biz, ekiplerinizin saçma yarış taktiklerinden,s izin EGOnuz yüzünden hayatımızı değiştirecek paraları kaybetmekten SIKILDIK..

  BİLİN İSTEDİM.

 3. Bugün Bursa’da yaristaydim…Bu Kurteller kadar saçma sapan taktikle koşan 2.bir Ekuri daha görmedim…3 at hiçbiri önde başlamadi yaristaki tek ciddi rakipleri Eparvenin bariyer dibinden iyi geldiğini bile bile orayı ona açtılar…Bu kadar güzel atların bu kadar saçma taktiklerle heba olmasi hakikaten üzücü bence

 4. Büyütülecek bir durum yok bence. Favori olan at çok abartildi. Gelen atla kurtel atları birbirlerine yakın kalitede atlar ve her zaman birbirlerini geçebilirler. Ayrıca kurtel ekürisi Türkiye’nin tartışmasız en büyüğüdür. Bu sene biraz şanssızlar sadece.

 5. Ekürinin en tepesinden en altına, ortak akıl sorunu var gibi gözüküyor. Ne yaptıkları belli değil. Bu kaçıncı saçma sapan yarış taktiği. Daha doğrusu taktiksizliği. Ekürinin atlarına binen jokeyler, taktik filan olmadığını bildikleri için, rakip olarak bindikleri zaman rahatça kazanıyorlar. İşin ilginci ortada sorumlu filan yok. Böyle gelmiş böyle gider kafasıyla devam ediliyor. Nereye kadar ?

 6. Kurtel ekürisi ısrarla farklı formalarla koşan atlarını eküri olarak kaydetmemeye devam ediyor. buna karşılık her ganyan bayiiden edilen yarışsever ahı tutacak illaki bi yerlerde . protesto ,faul veya eküri koşmadan dolayı kaybettikleri tek bir yarış yok yüzde 1 altı ihtimal için ah alıyorlar, sinkaflı kulak çınlaması yaşıyorlar hiç gerek yok. bu aklı eküriye kim veriyorsa kendisi ciddi akla ihtiyacı olan biri bence.

 7. Ayhan Kurşunu baş Jockey yapmış ekuri,
  SLEW CHECK Bugun uzak ara kazandı ama ben kuponuma
  Yazmadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir