Duayenin Kupası; DOLYA VOROVSKAYA’nın…

07 Ocak 2023 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1300 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-6 Nimet Üyken koşusunu, Adil Mert Kaya’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Tezcan Taşar’ın yaptığı Dolya Vorovskaya (3y de Lion Heart – Sars, Unaccounted For) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Fresno (Fast ‘N’ Famous) elde ederken, Alanalp (Bushranger) üçüncü, Tale Of The West (Victory Gallop) dördüncü, Sophianea (Bushranger) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk Kv galibiyeti…

Kv-9 Basri Çifkurt koşusunu fotoda kaybeden Dolya Vorovskaya günün başarılı jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu orta grupta takip ederek düzlükten sonra ve özellikle son metrelerdeki etkili sprint ile kazanırken bu yılki ilk Kısa vade galibiyetini de elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Alanalp liderliği alırken ikinciliğe Sophianea girdi. Daha sonra Dolya Vorovskaya ve Fresno sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Alanalp liderliğini korurken yine ikincilikte Sophianea arkasında Fresno ve Dolya Vorovskaya ikilisi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Alanalp az farkla lider, Sophianea takipte daha sonra içerde Fresno dışında Dolya Vorovskaya olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Alanalp liderliğini korumaya çalışırken ortadan Fresno’nun onun dışından Dolya Vorovskaya’nın atakları görüldü. 200’de bir ara Fresno hakim olurken dışından kuvvetli gelen Dolya Vorovskaya sonlarda rakibine hakim olup, 1 boy farkla ve 1’17”41 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Dolya Vorosvkata (Halis Karataş)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir