Nur Kutnak Kupası ANADOLU ZAMANI’nın…

09 Kasım 2022 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Nur Kutnak koşusunu, Tuğban İzzet Aksoy’un sahibi ve yatiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Alper Tepebaşı’nın yaptığı Anadolu Zamanı (2y dd Kaneko – Zaeemah, Shamardal) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Head Vorker (Fast ‘N’ Famous) elde ederken, Jefe De Jefes (Papa Clem) üçüncü, Alparslan Bey (General Quarters) dördüncü, Brave Horse (Captain Rio) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Sentetik pistte 3’te 3 yaptı…

Sentetik pistteki ikinci startı olan Kv-6 Yusuf Dikman koşusu galibiyeti sonrası bu koşuya çok iyi durumda gelen Anadolu Zamanı, son koşusunda birlikte piste çıktığı usta jokeyi Halis Karataş idaresinde mücadeleyi gerilerde takip edip düzlükten sonra ortadan yaptığı etkili sprint ile rakibi ile giriştiği mücadeleyi kazanarak sentetik pistte start aldığı üçüncü koşusundan da galibiyetle ayrılmasını bildi.

Toplu sayılabilecek bir çıkışla birlikte dış kulvardan atak yapan Zertas liderliği alırken ikinciliğe Evolve üçüncülüğe Head Vorker girerken daha sonra Brave Horse sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Zertas liderliğini korurken ikincilikte Head Vorker daha sonra Evolve ve Brave Horse şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Zertas az farkla lider, ikincilik mücadelesi Evolve ve Head Vorker arasında sürerken düzlüğe çıkıldı. 400’de içerden gelen Evolve liderliği almaya çalışırken ortadan Head Vorker’ın dıştan da Anadolu Zamanı’nın atakları görüldü. 200’den sonra Head Vorker ve Anadolu Zamanı arasında başlayan mücadele fotoya kadar sürdü. Koşuyu burun farkı ve 1’24″09 bitiriş derecesi ile kazanan Anadolu Zamanı oldu.

Anadolu Zamanı (Halis Karataş)News Reporter

1 thought on “Nur Kutnak Kupası ANADOLU ZAMANI’nın…

  1. Günün diger kv yarışı dame time yarısı niye yok peki aman he Halisinize eleştiri gelir filan diyemi yoksa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir