OĞLUM DORUK’dan beklenen galibiyet…

11 Haziran 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 koşusunu, Bülent Taşçı’nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Sabri Bektaş’ın yaptığı Oğlum Doruk (5y da Bosporus – Carolina Reaper, Victory Gallop) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini King Berkay (Bosporus) elde ederken, Rising Man (Mendip) üçüncü, Gökhan Babam (Güngör Baba) dördüncü, İsdemir (Cuvee) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk grup galibiyeti…  

Bu yıl start aldığı koşularda başarılı sonuçlar alsa da henüz birincilikle tanışamayan Oğlum Doruk bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Müslüm Çelik idaresinde koşuyu öndeki rakibinin arkasında tüm yarış boyu takip edip düzlükten sonra onunla giriştiği mücadeleyi lehine çevirerek kazanırken, bu yılki ilk galibiyetini grup koşu ile elde etmiş oldu. 

Cagner’in 150 metre, İsdemir’in 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan King Berkay liderliği alırken ikinciliğe de Oğlum Doruk girdi. Bu iki safkan rakiplerinden 4-5 boy kadar ayrıldılar ve bu sıra ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de King Berkay liderliğini korurken yine ikincilikte Oğlum Doruk daha sonra Rising Man şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de King Berkay halen lider, Oğlum Doruk takipte daha sonra Rising Man sırası ile 800-600 startları geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de King Berkay liderliğini korumaya çalışırken Oğlum Doruk atağa kalktı. 200’e gelinirken dıştan gelen Oğlum Doruk rakibine hakim olup, sonlarda farkı yarım boya çıkararak ve 2’07”52 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Oğlum Doruk (Müslüm Çelik)
News Reporter

2 thoughts on “OĞLUM DORUK’dan beklenen galibiyet…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir