OĞUZBOYLU rövanşı 6 boy farkla aldı…

23 Mart 2021 Salı günü Adana Osmangazi Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus KV-9 Seyhan Belediye Başkanlığı Koşusunu, Fahriye Arslan’ın sahibi, Anadolu Tarım İşletmesinin yetiştiricisi ve Ümit Arslan’ın antrenörü olduğu Oğuzboylu (6y ka Anka – Betül, Antepli), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Ekürisi Aypars’ın Komiserler Kurulu tarafından koşudan çıkartıldığı mücadelede ilk metrelerde ikinciliğe yerleşen Oğuzboylu, ilk viraj dönülürken yerini Cevher’e bıraktı ve 1000 startı geçilene kadar üçüncü sıradaki yerini koruyarak öndeki ikiliyi takip etti.

800 direği geçilirken temposunu arttırıp ikinciliğe sarkan Oğuzboylu, önündeki Akkaya’ya ilk hamlesini 600’de yaptı ve son düzlüğe G2 Yeşiloba Koşusunda geçildiği rakibinin yarım boy arkasında çıktı.

400’de iç kulvarda Akkaya ve dışında Oğuzboylu başa baş oldular. 300’de fark 1 boya, 200’de 2 boya çıktı. Son 100 metreyi de 3 boy önde geçen Oğzuboylu, sonraki metrelerde farkı 6 boya çıkartarak 2’21”50’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Akkaya (Özgünhan) elde ederken, mücadeleden Çelikkalkan (Emael) üçüncü, Cevher (Bilgin) olarak ayrıldılar.

Rövanşı aldı…

Yarış yaşamının 56’ıncı startında 14’üncü birinciliğini elde ederken 5.5 Milyon liranın üzerinde bir kazanca ulaşan Oğuzboylu, bu galibiyetiyle G2 Yeşiloba Koşusunda geçildiği Akkaya’dan rövanşı alırken, aynı zamanda Oca Kartalı’na geçildiği G3 Vali Koşusunun olumsuz izlerini de üzerinden atmış oldu.

Oğuzboylu (Halis Karataş)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir