Nurettin Güven’den 60 liraya İzmir Altılısı…

1.AYAK: Bugüne kadar start aldığı 7 koşusunun tamamında kum pistte mücadele eden ve 6’sında tabela içinde yer almayı başaran kabiliyetli safkan Prime Runner, iyi form ve idman durumuyla ilk kez çıkacağı çim pistte de başarılı performanslarına devam edebilir. Çim pisti ne denli sevdiğini son startındaki 1.liğiyle yine gösteren Speedy Rock, muhafaza ettiği formuyla favorinin yakın takipçisi olacaktır. Son haftalarda yakalamış olduğu iyi formuyla kum pistte üst üste başarılı neticeler alan ve çim pistte iştirak ettiği tek koşusundan da 1.likle ayrılan Şükran Hanım, koşusunun 3. şanslı ismi olarak göze çarpıyor. DİL BAĞI takısını çıkararak katılacağı bu koşusunda ön tarafta istediği tempoyu yakalayabilirse Rotovatör, sürprize imza atabilecek safkandır.


2.AYAK: Son koşularındaki 2.likleriyle dikkat çeken Ecrin Sultan, dişine göre rakipler arasında kazanarak özlediği 1.liğe kavuşabilir. Verdiği aranın ardından bu pistte 2 yarış görerek fazlalıklarından kurtulan Keep On Dreaming, hafif kilo avantajıyla favoriye ciddi rakip olur. Ağır kilo ile koşacak olsa da farklı sınıfıyla bunun üstesinden gelebileceğini düşündüğüm She Is My Baby ve son koşusundaki 3.lüğüyle formunda kıpırdanmalar gözlenen Onur kuponlarda ihmal edilmemesi gereken isimlerdir. Son haftalarda yükselen form durumuna sahip Jessamine, kendisini iyi tanıyan aprantisiyle yine şans deneyecek olan Firdes Tay, form olarak buradaki birçok rakibinden daha iyi seviyede olan Winner Dancer ve gününde olursa boş kilo avantajını da kullanıp üst sıralar için iddialı konuma geçebilecek Anita Blake sırasıyla şans verilmesi gereken diğer safkanlardır.


3.AYAK: Yarış hayatına bu pistte 1600 metre mesafede elde ettiği tatminkar 4.lüğüyle merhaba diyen Bey Kızı, ardından yine aynı mesafede başarılı sayabileceğimiz bir 2.lik daha aldı. Son startında ise 1200’de mücadele eden safkan 3. olurken kapasiteli bir isim görünümü verdi. Bugün ilk kez çıkacağı mesafeyle sorun yaşamazsa başarılı jokeyiyle kazanarak Maiden’e veda edebilir. Bugünkü mesafe olan 1900 metre mesafede iştirak ettiği son koşusunda 4. olan Arslan Kraliçe, favori kendisinden beklenen performansı sergileyemezse devreye girmesini beklediğim tek isimdir.


4.AYAK: Geçtiğimiz senenin son koşusu olan Kv-8 mücadeleyi 1400 metre mesafede kazanarak çıkışa geçen ve o günden sonra adeta sınıf değiştiren Ökehan, aynı mesafede start aldığı son 2 koşusunda ise birbirinden başarılı performanslar ortaya koymayı başardı. Son olarak kazandığı A3 koşusuyla fit durumda olduğunu belli eden safkanın idman pistindeki harika görüntüsüyle kazanması normal sonuç olacaktır. Son koşusunda geçildiği rakibinden bu defa rövanşı almaya çalışacak olan sınıf safkan Aksakallı’nın ise geniş kuponlara rakip olarak yazılması taraftarıyım.


5.AYAK: Bu seneye tabela başarısı gösteremediği koşularıyla başlayan Tunç Star, iyi durumda girdiği son koşusunu ise rahat ve gösterişli kazandı. Bu koşusuna daha iyi durumda iştirak edecek olan safkanın kazanmaya devam edebileceğini düşünüyorum. 1200 metre mesafeli Şartlı-1 koşuyu kazanarak yarış hayatına başlangıç yapan Cameron, bir kez daha kazanabilecek kapasitede gözüktü. Kuponlara ciddi rakip olarak yazılmalı. Start aldığı tüm koşularında söz sahibi olan formda Akınbeyi ise bu ikiliden sonra değerlendirilmesi gereken safkandır.


6.AYAK: Günün kısa mesafeli çim pist koşusunda verdikleri aralardan dönecek olan birçok ismin mücadelesini izleyeceğiz. Çim pist performansı malum seri safkan Eser dinçlikle etkili olabilecek seviyede. Kalitesiyle bu tarz gruplarda her zaman söz sahibi olabilecek Altepe ve bu koşusuna iyi durumda gireceğini öğrendiğim bir başka kalite Kutup nefeslerini favorinin ensesinde hissettirecekler. Gününde olduğunda grup ayırt etmeksizin etkili olabilen Kaftan, başarılı aprantisiyle söz sahibi olmasını beklediğim Landing ve son olarak gerçekleştirdiği 600/39.5 -400/26.5 Ç yarış sprintiyle beğenilen Akarnejat daha sonraki ihtimaller olurlar.


ALTILI GANYAN

1.AYAK : 2-3-4 // 6

2.AYAK : 4-11-1-5-12-2-6-9

3.AYAK : 4-1

4.AYAK : 3 // 1

5.AYAK : 5-1-3

6.AYAK : 3-2-5-4-13-1

6’LI GANYAN (2/11/4,5/3/5/1) :554 TL vermiştir.

News Reporter

3 thoughts on “Nurettin Güven’den 60 liraya İzmir Altılısı…

  1. Nurettin Bey,

    Gerçekten yorumlarımızı severek takip ediyorum. Ayroca yorumlarınızı başarılı ve isabetli buluyorum.

    Çok teşekkür ederiz bu yorumları için.

  2. Karataş sevicileri gibi yarışseveri takla attırmak gibi bir niyeti yok en azından temiz yorum yapan ender iyilerden biri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir