Önce Derbide koşamadı! Şimdi de üzücü haber geldi.

Mart ayında deklare olduğu Medyapım (Şartlı-4) Koşusundan sabah idmanında yaşadığı bir sorun nedeniyle son anda çıkartılan, ardından yaz sezonu Orhan Meker galibiyeti ile açıp Erkek Tay Deneme Koşusunda yabancı jokeyi ile dokuzuncu olan ve bu yarışın akabinde 7 Haziran 2023 Çarşamba günü koştuğu Kv-9 M.Niyazi Polatyar Koşusunu Halis Karataş ile kazanarak Gazi Koşusunun iddialı isimlerinden biri olduğunu gösteren Papagallo (Saxon Warrior), 97.Gazi Koşusu için jokey Vedat Abiş ile el sıkışmış ancak yaşadığı bir sakatlık nedeniyle bu kez de Derbide start alamamıştı.

Bu sezon şanssızlıkların bir türlü yakasını bırakmadığı Kurt Ekürisine ait klas safkandan bu defa son derece üzücü bir haber geldi.

Bir süredir ciddi bir rahatsızlık geçiren ve yapılan her türlü müdahaleye rağmen eski sağlığına kavuşamayan başarılı safkanın, hafta içerisinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Son yarışında Gazi Koşusu galibi Urfa Aslanı’nı mağlup eden Papagallo, ekürisinin Derbide çok güvendiği ve inandığı bir isimdi. Ancak ne üzücüdür ki safkanın hayatı, sezon başından bu yana yaşadığı terslikler ve nihayetinde hayatını kaybettiği bir rahatsızlık süreci ile çok erken bir zamanda sona ermiş oldu.

Papagallop (Fotoğraf: Volkan Emre Onay)
News Reporter

6 thoughts on “Önce Derbide koşamadı! Şimdi de üzücü haber geldi.

    1. Yattığın yerde güzel rahat uyu papagallo şampiyon seni hic unutmucaz Sevgili Kemal kurta ve ilgililerine başsağlığı diliyorum cok üzüldüm 🙏

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir