Onda star ışığı var; CHAIKA…

10 Eylül 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A2 Eskişehir Sanayi Odası koşusunu, Fedai Kahraman’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Kadir Baltacı’nın yaptığı Chaika (2y dd Marcavelly – Queen Regend, Medaglia D’oro) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Turdemirkır (Captain Rio) elde ederken, Azmin Zaferi (Maximus Dream) üçüncü, Altınsima (Kırdemirkır) dördüncü, Nirvana (Graystorm) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üçüncü yarışında Grup zaferi…

Yarış yaşamına Ağustos ayının başında koştuğu Şart-1 ikinciliği ile başlayan Chaika ikinci startında Kv-6 galibiyeti ile maidene veda ederken ilerisi için ümit veren bir görüntü çizmişti. Bugün ilk kez buluştuğu son günlerin formda jokeyi Vedat Abiş idaresinde piste çıkan ve önde giden rakibinin arkasında bekleyerek düzlükte yaptığı hamlesiyle bir anda farkı açıp kolay bir galibiyete imza atan safkan, sezonun iddialı dişi taylarından birisi olacağını göstermiş oldu.

Altınsima’nın 3 boy, Azmin Zaferi’nin 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Gel Oglim liderliği aldı. İkinciliğe Chaika girerken daha sonra Turdemirkır ve Nirvana sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Gel Oglim liderliğini korurken yine ikincilikte Chaika daha sonra Turdemirkır ve Nİrvana şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Gel Oglim az farkla lider, ikincilikte Chaika arkasında Turdemirkır ve Nirvana olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400 geçilir geçilmez atak yapan Chaika bir anda gelip liderliği aldı ve farkı açmaya başladı. 200’den sonra ikinciliğe giren Turdemirkır’ın önünde 6 boy farkla ve 1’35″76 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Chaika (Vedat Abiş)News Reporter

1 thought on “Onda star ışığı var; CHAIKA…

  1. Aygır alım işini bu Eküri ve ekibi yapmalı yıllardır en verimli aygırları düşük fiyatla getirdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir