O’nun için sezon yeni başladı!

2 Haziran 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Vehbi Koç Koşusunu, Armağan Araz’ın sahibi, Ünal Bikeç ve Bülent Beyaztaş’ın yetiştiricisi ve Murat Aksoy’un antrenörü olduğu Yamanlarbeyi (5y da Torok – Alakan, Kaneko) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Arda Şah (Perfecto) elde ederken, mücadeleden Sharpa (Kurtiniadis) üçüncü, Rhythm Divine (Torok) dördüncü, Çirçuz (Kaneko) ise beşinci olarak ayrıldı.

Yamanlarbeyi (Özcan Yıldırım)

Geçen sene de kazanmıştı…

Kariyerinin 31’inci startında 10’uncu birinciliğini elde ederken kazancını 3.4 Milyon liraya yükselten Yamanlarbeyi, geçen sene Gökhan Kocakaya ile kazandığı kupayı bu sene Özcan Yıldırım ile yeniden kazanıp duble yaparken aynı zamanda hem 7’inci Grup galibiyetine imza atmış, hem de bu seneki ilk birinciliğini gerçekleştirmiş oldu.

Son virajı altıncı sırada dönen kalite safkan, düzlükte pistin dışını tercih eden jokeyi ile son 200’de rakiplerini yakaladı ve bu metreden sonra farkı her metrede biraz daha fazla açarak 5 boy farkla ve çok kolay bir şekilde gerçekleştirdiği 1’35”53’lük derecesi birinciliğe uzanmasını bildi.

Yamanlarbeyi (Özcan Yıldırım)
News Reporter

1 thought on “O’nun için sezon yeni başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir