OSMAN BEY istikrarını A2 ile taçlandırdı…

25 Ocak 2022 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A2 koşuyu, Sait Öztürk’ün sahibi, Mehmet Sabri Tuncer’in yetiştiricisi ve Ayhan Polat’ın antrenörü olduğu Osman Bey (4y aa Bosporus – Barletta, River Special), jokeyi Harun Kılıçarslan ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Ahmetbeyli  (Pleasantly Perfect) elde ederken, mücadeleden Trilya (Yonaguska) üçüncü, Pericles (Pleasantly Perfect) dördüncü, Victor Wolles (Win River Win) ise beşinci olarak ayrıldı.

Osman Bey (Harun Kılıçarslan)

Son 7 yarışın 5’ini kazandı…

Yarış hayatının 18’inci startında 7’inci birinciliğini elde eden Osman Bey, Eylül ayında bu yana Ankara ve Adana’da koştuğu son 7 yarışın 5’ini kazanırken, üç Kv-8 ve bir A2 galibiyeti, bir A2 ikinciliği ve bir de G1 dördüncülüğü elde ederek önemli bir başarıya ve istikrara imza attı.

Süratli bir tempoda başlayan mücadelede ilk metrelerde öndeki tempoya hiç uymayan Osmanbey, son düzlüğe de ön grubun hemen arkasında çıktı ve 400’den sonra dış kulvardan yaptığı hücumlarla son 200’de rakiplerini yakalayıp 2.5 boy farkla ve 2’01”31’lik derecesi ile birinciliğe uzanmayı başardı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.