Özkan İşgüden Koşusunu STALLION FALCON kazandı

Unutulmaz atçı ve yetiştiricilerden merhum Özkan İşgüden anısına 2 Ekim 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-7 Koşuyu, Halil Evren Şahin’in sahibi, Sadettin Atığ’ın yetiştiricisi ve Cemil Turan’ın antrenörü olduğu Stallion Falcon (6y da Dylan Thomas – Dream State,Machiavellian), jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı.

5 Safkanın katılımı ile 2100 metre çim pistte koşulan 77.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda, startı iyi alamamasına rağmen sonraki metrelerde kolay bir tempoda başa çıkmayı başaran Stallion Falcon, az farkla da olsa kazanmayı başardığı mücadelede 2’09”90’lık derecesi ile başarılı bir performans sergiledi. Rakibini son düzlükte bir hayli sıkıştıran Blaze To Win (Win River Win) bir baş farkı geride ikinciliği elde ederken, bu safkanın 2.5 boy gerisinde Hozli (Bekmezbey) üçüncü, onun da 3.5 boy arkasında King Of Rock (Derviş Ağa) dördüncü oldu.

Stallion Falcon (Gökhan Gökçe)

63’üncü startında 12’inci kez finiş çizgisini önde geçen Stallion Falcon, kariyerinin 8’inci Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede 2100 metre çim pistteki 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.067.360 TL’ye yükseltti.

Özkan İşgüden Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

2 thoughts on “Özkan İşgüden Koşusunu STALLION FALCON kazandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir