ÖZKAN YILDIZ Koşusunu LORD OF YILDIZER kazandı…

5 Ağustos 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1300 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Özkan Yıldız koşusunu, Salih Yıldızer’in sahibi olduğu, Serdar Kemal Özçolak tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Kazım Şengel’in yaptığı Lord Of Yıldızer (3y ae Red Giant – My Konos, Yonaguska) jokeyi Mehmet Kaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Soner Bey (Captain Rio) elde ederken, You Are The Best (Bosporus) üçüncü, Likaki (Captain Rio) dördüncü, Augustin (Kaneko) beşinci olarak koşuyu tamamladı.

90 Gün aradan sonra…

Sene başında İzmir’de kazandığı G2 Alsancak koşusu sonrası sorunları nedeni ile aralıklarla start alan Lord Of Yıldızer, 3 ay aradan sonra çıktığı ilk yarışını kazanarak sorunlarından arınmış bir şekilde sahalara geri döndüğünü göstermiş oldu.

İpsiz Mehmet’in 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan You Are The Best liderliği aldı. İkincilikte Soner Bey daha sonra Lord Of Yıldızer ve Likaki sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de az farkla You Are The Best lider hemen dışında Soner Bey daha sonra iç kulvarda Likaki dışında Lord Of Yıldızer şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de You Are The Best liderliğini korumaya çalışırken dışardan Lord Of Yıldızer içerden Likali en dışa çıkan SOner Bey’in atakları görüldü. 200’de ortadan gelen Lord Of Yıldızer liderliği aldı ve farkı 1-1,5 boya kadar çıkardı. Son metrelerde dışardan Soner Bey’in etkili atakları olsa da aldığı avantajı aynaya kadar sürdüren Lord Of Yıldızer yarım boy farkla ve 1’20″14 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Lord Of Yıldızer (Mehmet Kaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir