Özkan Yıldız Koşusu’nu STAR RUBY kazandı

21 Eylül 2018 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda 2004 yılında kaybettiğimiz  merhum Özkan Yıldız anısına düzenlenen KV-6 koşuyu, Uğur Kurtuluş‘un sahibi, Francesco Sponza’nın   yetiştiricisi ve Ersan Yavuz’un antrenörü olduğu Star Ruby (Win River Win – Duomo, Doyoun), jokeyi Erhan Yavuz ile 2000 metre kum pistte 2’08”57’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

STAR RUBY (Erhan Yavuz)

3 yaşlı safkan İngiliz taylarının start aldığı ve birincilik ikramiyesi 56.000 TL olan koşuda ikinciliği Faithful Wolf (Speedy Wolf) elde ederken, mücadeleden Halilşah (Arizona Red) üçüncü, Baba Dino (Bosporus) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan atın sahibi Uğur Kurtuluş‘a kupasını Özal Gökçe verdi. Törende ayrıca, Jokeyler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Sekreteri Ersan Yavuz, Özal Gökçe‘ye bir buket çiçek verdi.

ÖZKAN YILDIZ

1982 yılında İstanbul’da doğan Özkan Yıldız, İlköğretimini Küçükçekmece Tepe İlköğretim okulunda bitirmiş ve Ocak 1999 yılında Apranti Eğitim Merkezi’nde eğitime başlamıştır. İlk yarışını Ankara’da Kemalim isimli Arap atıyla koşan Yıldız, 2001 yılından 2004 yılına kadar 260 kez at binerek 19 yarış kazanmıştır. Yıldız, 14 Haziran 2004 tarihinde talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybetmiştir.

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.