Özlenen birincilik BADEGÜL ile geldi!

8 Şubat 2019 Cuma akşamı İzmir Şirinyer Hipodromu’nda düzenlenen, 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olan KV-7/D Seferihisar Koşusu’nu, H. Avni Turgal‘ın sahibi ve yetiştiricisi, Varol Kelleci’nin ise antrenörü olduğu Badegül (5y ak Bosporus – Scintilla, Erener), geçirdiği kaza sonrası 76 gündür yarış kazanamayan şampiyon jokeyi Halis Karataş ile 1600 metre kum pistte 1’41”27’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Kariyerinin 11’inci birinciliğini elde eden Badegül’ün 3.5 boy gerisinde ikinciliği Cambodia (Dr Fong) elde ederken, mücadeleden 1 boy geride Dont Hesitate (Mendip) üçüncü, onun da 11 boy gerisinde koşunun favori isimlerinden Princess Di (Kaneko) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Badegül (Halis Karataş)

Koşunun ardından düzenlenen kupa töreninde, kazanan atın sahibi adına Emre Ergüler‘e plaketini Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer verdi. Törene, Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi, TJK Asli Üyesi A. Serdar Pedükcoşkun, jokey Halis Karataş ve İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan da katıldı.

Seferihisar Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

4 thoughts on “Özlenen birincilik BADEGÜL ile geldi!

  1. Karataş avans bitti diyor yani, Özcan Yıldırım, Mertcan Çelik, İsa Akyavuz Maşaallah bu yıla hızlı girdiler. Allahüteala onlara ve diğer jokey , seyis, at, antrenör, sahip, yetiştirici, yedekçi, hakemler cümle ilgililere kazasız belasız, adil , bereketli bir sezon nasip etsin.

  2. Artık kazansın ya 20 yarış sınırına yaklaşmıştı yarış hayatı sona erecekti. Dunyada bu kadar favori ata binipte bu kadar az kazanan bir jokey daha yoktur. S.akdının istatistiği çok daha iyi çünkü kazandığı çoğu at plase konumunda bununki gibi bir lira değil.

    1. Rahmetli Begüm hanımın rahatsızlığı döneminde de sizin gibi insanlar oldu sonrası da malûm 7 de 7 yapan Halis Karataş’tan size anlamlı bir mesaj geldi siz sizin gibiler böylesine büyük değerlere sahip çıkmasını nerden bilecekler ki? Demem o ki siz kupon derdindesiz! İnsanların neler yaşadığını bilemezsiniz bilseniz de umrunuza. Gelmez zaten… Ömrünce ganyan oynamamış ama Halis Karataş’ı karşılıksız sevmiş birisi Orhan Okkan Aydın. Söyler sizi bunları.

    2. Halis favori atlara binmiyor arkadas, 93ten beri takip ediyorum karatasi.halisin kazanip binme orani %29-30 arasi ikincilik ucunculuk ha keza oyle ne selim ne ozcan ne imparator yaklasabilen yok. Profesyonellik yetenek tecrube bu boyle.halisin bindigi at halis bindigi icin favoridir atin halis oncesi ‘ve sonrasina bakarsaniz anlarsiniz ne demek istedigimi, selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir