Paco Boy temsilcisi MISSION BOY 5’te 5 yaptı!

6 Nisan 2019 Cumartesi günü İtalya’nın Milan Hipodromunda koşulan 35.000 $ ikramiyeli Listed Premio Gardone’yi, ülkemizde aygırlık yapan ve ilk jenerasyon tayları bu sene doğmaya başlayan Paco Boy’un 3 yaşındaki oğlu Mission Boy (Paco Boy – Miss Mission), jokeyi Carlo Fiocchi ile 1600 metre çim pistte 1’38”00’lik bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Geçtiğimiz yıl 2 yaşında San Siro Hipodromunda koştuğu G2 Gran Criterium’u da kazanan Mission Boy, böylelikle start aldığı 5’inci yarışından da zaferle ayrılarak geçilmezlik unvanını korumayı başardı.

Paco Boy x Sadlers Wells uyumu!

Sadler’s Wells Coolmore Harasına giriş yaparken

Ülkemizde görev yapan aygırlardan Paco Boy’un üç yaşındaki oğlu Mission Boy, Listed Premio Gardone galibiyeti ile sezona güzel bir başlangıç yaparak dikkat çekti. Bu tayın bizim için ilgi çeken yönlerinden biri de, şüphesiz babası Paco Boy‘dur.

Mission Boy’un bu galibiyeti Paco Boy’un Sadler’s Wells ile uyumunu bir kez daha tescilledi adeta… Bunu uyumu şöyle bir özetlemekte fayda var;

Mission Boy; Kısrak babası Second Empire, onun babası Fairy King, Sadler’s Wells’in tam kardeşi.

Galileo Gold; G1 galibi, 10.000 € bedelle aygır, kısrak babası Galileo, onun babası Sadler’s Wells.

Beat The Bank: G2 galibi, kısrak babası Diktat, onun kısrak babası Sadler’s Wells

Smaih: G3 galibi, kısrak babası Black Sam Bellamy, Galileo’nun tam kardeşi, dolayısı ile yine Sadler’s Wells.

Bluebell: Listed galibi, kısrak babası Sadler’s Wells.

Dolayısı ile Paco Boy’un seçkin ürünlerinde, Sadler’s Wells ve onun tam kardeşi Fairy King etkilerini görmek mümkündür. Bu kan hatlarına sahip yetiştiricilerin Paco Boy‘u, tabi ki diğer soy etkenlerini de irdelemek sureti ile değerlendirmesi yerinde olacaktır. (Muslihiddin Gurup)

Mission Boy ve Paco Boy

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir