Pedigri Tanrıçası’ndan Aygırlarımızla ilgili paylaşım!

Three Chimney Farm’ın uzun seneler pedigri danışmanlığını yaptıktan sonra kendi birikimlerini paylaştığı Pedigri Goddess (Pedigri Tanrıçası) ismi altında bir blog kuran Anne Peters, zaman zaman hazırladığı yurtdışı haberleri paylaştığımız değerli atçı büyüğümüz Günhan Demiralp’den aldığı bilgileri okurları ile paylaştı.

Amerika Yarışçılığı ve kum pist atları üzerine ilginç yaklaşımları bulunan Peters, Türkiye’ye Amerika’dan gelen bazı atlar için de kısa kısa yorumlar yaptı.

Victory Gallop’un Türkiye’deki başarı hikayesini dinledikten sonra çok mutlu olan başarılı pedigrist, özellikle bu sene 70 aşım yapacağı ilan edilen şampiyon aygıra 377 müracaat olduğunu duyunca çok sevindiğini dile getirdi.

Lion Heart‘a bayıldığını ve onun satılmaması için çok çaba sarf ettiğini ama kendisini dinlemediklerini söyleyen Anne Peters, 10 kişilik bir sendikasyon tarafından Türkiye’ye getirilen ve ülkemizdeki ilk jenerasyon tayları bu sene start alacak olan General Quarters’ın da çok ilginç bir hikayesinin olduğunu belirtti.

Amerika’daki son dönemde en çok ümit bağladığı aygırı sorduğumuz Peters, bu sorumuza “Munnings için çok heyecanlanıyorum. G1 yarışı yok zamanla aşım ücreti çok artacak” dedi.

Anne M Peters; http://www.pedigreegoddess.com/

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir