PIANO SONATA’dan ilk jenerasyonda ikinci grup galibi!

Gazi ve Ankara Koşuları gibi çok değerli ve de önemli klasikleri kazandıktan sonra hara yaşamına başlayan Piano Sonata’nın ilk mahsül yavruları 2023 yarış sezonunda start almaya başladılar.

Yazının girişinde hem Gazi Koşusu hem de Ankara Koşusu kazanan dedik, bununla birlikte bunu başarıp aygırlık görevlerinde ne yazık ki istenileni veremeyen bir çok aygırın olduğu da malumdur.

Piano Sonata ise daha ilk jenerasyonda iki yavrusunun G3 sınıfında yarış kazanması ile yarış sahasındaki başarılarını hara kariyerine taşıyacağını gösterdi…

Piano Sonata

Bu iki temsilcisinin kazandığı G3 sınıfta yarışlara bakıldığında, birinin kum (Saraliva Lontana), diğerinin çim pistte (My Little Girl) olması dikkat çekici bir husustur.

Ayrıca yine bahse konu iki temsilcisinin birinin erkek, birinin dişi olduğu göz önüne alınırsa, aygırın her iki cinste ve farklı pist koşullarında G3 kazanan isimler üretebilmesi gayet değerli bir başarıdır.

Diğer taraftan Piano Sonata’nın ilk iki jenerasyonda G3 kazanan temsilcilerinin soy ağaçlarına bakıldığında My Little Girl’ün kısrak babası Manduro ve Saraliva Lontana’nın kısrak babası Maxios’un Monsun temsilcileri olması dikkat çeken bir noktadır.

My Little Girl

Aslında burada daha da farklı Piano Sonata temsilcilerinden de bahsediyor olabilirdik ve yine de olabilir ama bazı tayların yarış seçimlerine bakıldığında gerçekten de diyecek kelimeler tükeniyor. Kısa Vade de kazanmak veya bir miktar kazanmak uğruna çok daha iyilerinden mahrum kalma riskini almaya değer mi?

Saraliva Lontana

Tekrar Piano Sonata’nın iki G3 galibi oluşturduğu Monsun temsilcilerine baktığımızda ikisinin de babasının Monsun olmakla birlikte, kısrak babalarının Northern Dancer temsilcileri Be My Guest ve Nureyev olduğunu görmekteyiz.

Bunun anlamı nedir? Çok anlamı var tabi ki ve dahası Piano Sonata’nın ilk etapta göze çarpan temsilcilerinde dikkat çekici noktalar var.

Piano Sonata’nın ilk jenerasyon eşleşmelerinde çok başarılı bir ekip çalışması yapılmıştı ve bu ekipte yer alan biri olarak temsilerinin gösterdiği başarılar insanı manevi olarak mutlu ediyor. Başarılı aygırın yavrularını merakla izliyor olacağız.

News Reporter

1 thought on “PIANO SONATA’dan ilk jenerasyonda ikinci grup galibi!

  1. Shirley Heights var Mill Reef var Prince Tudor var hayvanda.P.Sonata değil Berlin flormoni orkestrası mübarek.Onun bunun aygırı değil olsada at bilmez.Reklama gerek yok.Çok başarısız aygırlar gündem olurdu.Bakın yukardaki isimlerden başarıl> bir aygırda kalmadı soyuda tükendi nerdeyse o yüzden şaka gibi P.Sonata.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir