PITIR’dan üst üste dördüncü birincilik…

8 Temmuz 2022 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Süleyman Çelebi koşusunu, Salih Durmaz’ın sahibi olduğu, Kadir Durmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Kaya’nın yaptığı Pıtır (5y ka Güntay – İncidil, İbocan) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini İstanbul Muhafızı (Ayabakan) elde ederken, Köçek (Kaizbert) üçüncü, Özüdoğru (Ateştopu) dördüncü, Selkut (Özgünhan) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Dört yarıştır kaybetmiyor…

İstanbul’da Gazi Koşusu günü koşulan G2 Ali Rıza Bey Koşusunu güçlü rakiplerine direnerek kazanırken ilk grup galibiyetine imza atan Pıtır, bu kez Bursa’da kazanarak hem Bursa pistindeki ilk grup galibiyetini elde etti, hem de uyum sağladığı jokeyi Mustafa Çiçek ile arka arkaya dördüncü yarışını kazanmış oldu.

Tunç Siperi’nin 4 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Köçek koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Özüdoğru daha sonra Pıtır ve Özgürfatih sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Köçek liderliğini korurken Özüdoğru yine takipte daha sonra Pıtır, Özgürfatih ve Selkut şeklinde 1400-1200 startları geçildi. 1000 startını yine Köçek lider olarak geçerken ikincilikte Özüdoğru hemen içinde Pıtır daha sonra Özgürfatih ve Selkut sırası ile 800 ve 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. Düzlük dönülür dönülmez bariyer dibinden gelen Pıtır bir anda koşunun liderliğini alıp 2-3 boy fark yaptı. 200’den sonra gerilerden İstanbul Muhafızı’nın da atakları görüldü. Pıtır son metrelerde çok kuvvetli gelen İstanbul Muhafızı’na direnerek burun farkı ve 2’27″88’lik derecesi ile kazanan isim oldu.

Pıtır (Mustafa Çiçek)News Reporter

1 thought on “PITIR’dan üst üste dördüncü birincilik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir